Microsoft je mimo hru. S kým bude jednat Yahoo?

Reuters, lem
11. 2. 2008 15:22
Zájem vyjádřil Google, AOL, Time Warnes a další
Yahoo!
Yahoo! | Foto: Reuters

Londýn/San Francisco - Vedení internetového vyhledávače Yahoo vyčkává, s kým se spojí. Miliardovou nabídku Microsoftu odmítlo. Ve hře zůstávají AOL, Google, Time Warner a další.

Z velkých mediálních společností vyjádřil nezájem o koupi Yahoo pouze americký mediální magnát Rupert Murdoch a jeho společnost News Corporation.

Jednání teprve začínají

Bližší informace o nabídkách a termínech vyjednávání zatím nejsou známy. Teprve v pondělí šéfové z Yahoo oficiálně zveřejnili svá rozhodnutí o ukončení jednání s Microsoftem.

Pokud by ke spojení firem došlo, šlo by o historicky vůbec největší fúzi v oblasti počítačových technologií.  Necelých 45 miliard dolarů ale podle nich nebralo v úvahu možnost, že regulační úřady propojení obou firem nepovolily.

Microsoft získá další monopol

Google, který svůj zájem o Yahoo zveřejnil jako první, se obával, že sloučení Yahoo a Microsoftu by znamenalo hrozbu pro konkurenční prostředí a Microsoft by mohl získat monopol také v oblasti internetu.

Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer to však vidí jinak.

"Google má v současnosti vůdčí postavení na trhu. Naše sloučení s Yahoo naopak vytvoří silnější konkurenci na trhu v oblasti internetové reklamy," prohlásil.

Vedení Yahoo přesto nepřesvědčil a jednání končí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy