Microsoft je mimo hru. S kým bude jednat Yahoo?

Reuters, lem
11. 2. 2008 15:22
Zájem vyjádřil Google, AOL, Time Warnes a další
Yahoo!
Yahoo! | Foto: Reuters

Londýn/San Francisco - Vedení internetového vyhledávače Yahoo vyčkává, s kým se spojí. Miliardovou nabídku Microsoftu odmítlo. Ve hře zůstávají AOL, Google, Time Warner a další.

Z velkých mediálních společností vyjádřil nezájem o koupi Yahoo pouze americký mediální magnát Rupert Murdoch a jeho společnost News Corporation.

Jednání teprve začínají

Bližší informace o nabídkách a termínech vyjednávání zatím nejsou známy. Teprve v pondělí šéfové z Yahoo oficiálně zveřejnili svá rozhodnutí o ukončení jednání s Microsoftem.

Pokud by ke spojení firem došlo, šlo by o historicky vůbec největší fúzi v oblasti počítačových technologií.  Necelých 45 miliard dolarů ale podle nich nebralo v úvahu možnost, že regulační úřady propojení obou firem nepovolily.

Microsoft získá další monopol

Google, který svůj zájem o Yahoo zveřejnil jako první, se obával, že sloučení Yahoo a Microsoftu by znamenalo hrozbu pro konkurenční prostředí a Microsoft by mohl získat monopol také v oblasti internetu.

Výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer to však vidí jinak.

"Google má v současnosti vůdčí postavení na trhu. Naše sloučení s Yahoo naopak vytvoří silnější konkurenci na trhu v oblasti internetové reklamy," prohlásil.

Vedení Yahoo přesto nepřesvědčil a jednání končí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další nejméně čtyři lidé byli hospitalizováni. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 05:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy