Patricii Dunnovou, předsedkyni správní rady druhého největšího výrobce počítačů na světě, vystřídá dosavadní výkonný ředitel téže americké firmy Mark Hurd, uvádí agentura Bloomberg.
Hurd zdědil svou dosavadní funkci stejně jako Dunnová po Fiorině. Rozhodl se zaměřit více na výzkum a vývoj, aby Hewlett-Packard byla vedoucí firmou v informačních technologií. Jeho cílem je také snížit provozní náklady a dosáhnout větší efektivity ve výrobě.
Dunnová se rozhodla odstoupit sama dobrovolně na počátku příštího roku.
Odposlechy ve firmě
Dunnové zlomil vaz skandál, o nějž se už dokonce začal zajímat americký Kongres. Jde v něm o údajné nepřípustné praktiky kolem odposlechu telefonických rozhovorů vysokých činitelů firmy a novinářů. Dunnová je podezřelá, že se dostala k záznamům o telefonických hovorech svých kolegů s novináři pomocí nezákonných prostředků.
Kongresový výbor v pondělí požádal zástupce Hewlett-Packard, aby mu předali všechny informace se vztahem k údajné snaze firmy získat záznamy o soukromých telefonních rozhovorech. Požadavek byl vznesen jako součást vyšetřování, které si klade za cíl odhalit jednání, kdy se v telefonu někdo vydává za osobu, jejíž údaje chce od protistrany hovoru získat, uvedla ČTK.
Bývalá novinářka
Hewlett-Packard už si najal soukromé vyšetřovatele, kteří použili čísla sociálních pojistek a další osobní informace, s jejichž pomocí se v telefonu vydávali za členy vedení Hewlett-Packard a za novináře. Snadno pak oklamali personál telekomunikačních firem, který jim vydal podrobné záznamy o hovorech z domácího i mobilního telefonu, píše agentura AP.
Dunnová je bývalou novinářkou na volné noze, ale stala se jednou z nejvlivnějších žen v korporátní Americe. Pozorovatelé tvrdí, že tato kauza jí může zlomit vaz, protože právě Dunnová nařídila prošetřit telefonické záznamy svých kolegů. Jejím motivem bylo zjistit, kdo z kolegů anonymně vynášel interní informace, hlavně ty, které se vztahovaly k působení bývalé generální ředitelky Carly Fioriny.