Praha - Společnost Pivovary Staropramen přidává ke své síti restaurací Potrefená husa nový gastronomický koncept. Spouští síť restaurací pod názvem Naše hospoda, v jejímž rámci už fungují čtyři podniky. V následujících letech by jich mělo přibýt několik desítek.
Zatímco dosavadních 29 restaurací Potrefená husa v Česku (a jedna na Slovensku) většinou působí v městech s více než padesáti tisíci obyvateli, nová síť Naše hospoda míří do menších měst. Odliší se i v tom, že na rozdíl od Potrefené husy nepůjde o franšízy, podniky tedy zůstanou ve vlastnictví původních provozovatelů, kteří je do sítě zapojí.
Hledají se zájemci
„I díky zkušenosti s Potrefenými husami a Vinohradským Parlamentem máme silné know-how, které při přípravě sítě podniků Naše hospoda hodláme naplno využít. Typicky česká hospoda je pojem, který je součástí naší kultury," říká Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Staropramen. Podniky podle něj budou nabízet dobře ošetřené pivo Staropramen a jednoduchou, ale přitom kvalitní gastronomii.
Do sítě Moje hospoda se mají podniky, které dosud fungovaly samostatně. Staropramen v nejbližších dnech hodlá oslovit provozovatele vybraných podniků, dosavadní čepování tohoto piva přitom není podmínkou.
Majitel hospody, který chce do konceptu vstoupit, musí uzavřít s pivovarem smlouvu na pět let a podílet se na nákladech přestavby. Kompletně se změní interiér, jednotná má být také uniforma personálu či grafická podoba jídelních lístků.
Zkušební čtveřici přibyli hosté
V rámci pilotního projektu byly již letos přeměněny první čtyři hospody – dvě v Praze a po jedné v Pardubicích a Hradci Králové. "Lidé na to reagovali pozitivně, všem podnikům přibyli hosté. V následujících několika letech bychom chtěli přidat řádově desítky nových hospod se zeleným logem Naše hospoda," plánuje Trochta.
Pivovary Staropramen jsou v současnosti dvojkou mezi tuzemskými výrobci za Plzeňským Prazdrojem. Vloni prodaly 3,14 milionu hektolitrů piva. Do skupiny patří pivovary Staropramen a Ostravar. Jejich produkty se prodávají ve 38 zemích světa.