Speciál: Korupční aféra v ČKA

Redakce
17. 8. 2006 10:00
Speciál - V prostřed léta se rozhořel jeden z největších korupčních skandálů poslední doby. Manažerka z ČKA podle policie brala úplatky.

Radka Kafková, bývalá členka představenstva České konsolidační agentury, a tři její údajní komplicové skončili ve vazbě. Policie je viní z úplatkářství. Čeká se, že obviněných ještě přibude.

V kauze jde o pohledávku za firmou Cetus, již ČKA prodala virtuální firmě Arrowrise. Kdo skutečně pohledávku koupil není zatím jasné. Spekuluje se, že jde o osoby či firmy nějak spojené se zkrachovalou Investiční a poštovní bankou.

Reportéři Aktuálně.cz se postupně snaží celou kauzu pro vás rozkrýt. Projděte si jejich články, v kterých například objevují, že celá kauza se dotýká také finančního impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, skupiny PPF.

 • Kauza úplatky: Vyšetřován i manažer PPF
  Údajný úplatek 400 tisíc korun, který policie objevila při razii u Kafkové se našel v autě jejího přítele, člena představenstva PPF Banky Františka Dombeka. Státní zástupce podle všeho zvažuje, že jej brzy obviní
Logo České konsolidační agentury
Logo České konsolidační agentury | Foto: http://www.czka.cz
 • ČKA: V pohledávce musel být poklad
  Proč někdo zaplatí za pohledávku, kterou agentura cení na necelých 200 milionů, trojnásobek? Ví asi něco víc, než ČKA. Podle všeho byly ve firmě Cetus ukryty podřízené dluhopisy IPB v hodnotě až miliardy korun.
 • ČKA: U sporné pohledávky jsme nechybili
  Interní audit konsolidační agentury po několika dnech šetření přišel na to, že při prodeji pohledávky za firmou Cetus proběhlo vše standardně. Kafková transakci mohla podle všeho ovlivnit jen minimálně
Foto: Výroční zpráva PPF
 • V kauze ČKA hrozí střet zájmů
  Radka Kafková měla ve svém portfoliu pohledávek i dluh společnosti PPF. Jejím přítelem je přitom vysoce postavený manažer finanční skupiny František Dombek. Letos po pěti letech, kdy PPF pohledávku odmítala, ji konečně uznala.
Foto: Aktuálně.cz
 • ČKA: Pohledávku získala virtuální firma
  Kdo vlastně koupil pohledávku za Cetusem? Deníku Aktuálně.cz se podařilo vypátrat, že kupec - firma Arrowrise - je jen virtuální. Stojí za ní londýnská pobočka poradenské a finanční firmy AmiCorp, která je naojená i na bahamské fondy.
Foto: Profimédia
 • Obvinění v kauze ČKA skončili ve vazbě
  Den po zatčení Kafkové a spol. dal státní zástupce žádost k soudu, aby všechny stíhané dal do vazby. Soud tak hned na druhý den učinil - hrozí prý ovlivňování svědků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy