Speciál: Korupční aféra v ČKA

Redakce
17. 8. 2006 10:00
Speciál - V prostřed léta se rozhořel jeden z největších korupčních skandálů poslední doby. Manažerka z ČKA podle policie brala úplatky.

Radka Kafková, bývalá členka představenstva České konsolidační agentury, a tři její údajní komplicové skončili ve vazbě. Policie je viní z úplatkářství. Čeká se, že obviněných ještě přibude.

V kauze jde o pohledávku za firmou Cetus, již ČKA prodala virtuální firmě Arrowrise. Kdo skutečně pohledávku koupil není zatím jasné. Spekuluje se, že jde o osoby či firmy nějak spojené se zkrachovalou Investiční a poštovní bankou.

Reportéři Aktuálně.cz se postupně snaží celou kauzu pro vás rozkrýt. Projděte si jejich články, v kterých například objevují, že celá kauza se dotýká také finančního impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, skupiny PPF.

 • Kauza úplatky: Vyšetřován i manažer PPF
  Údajný úplatek 400 tisíc korun, který policie objevila při razii u Kafkové se našel v autě jejího přítele, člena představenstva PPF Banky Františka Dombeka. Státní zástupce podle všeho zvažuje, že jej brzy obviní
Logo České konsolidační agentury
Logo České konsolidační agentury | Foto: http://www.czka.cz
 • ČKA: V pohledávce musel být poklad
  Proč někdo zaplatí za pohledávku, kterou agentura cení na necelých 200 milionů, trojnásobek? Ví asi něco víc, než ČKA. Podle všeho byly ve firmě Cetus ukryty podřízené dluhopisy IPB v hodnotě až miliardy korun.
 • ČKA: U sporné pohledávky jsme nechybili
  Interní audit konsolidační agentury po několika dnech šetření přišel na to, že při prodeji pohledávky za firmou Cetus proběhlo vše standardně. Kafková transakci mohla podle všeho ovlivnit jen minimálně
Foto: Výroční zpráva PPF
 • V kauze ČKA hrozí střet zájmů
  Radka Kafková měla ve svém portfoliu pohledávek i dluh společnosti PPF. Jejím přítelem je přitom vysoce postavený manažer finanční skupiny František Dombek. Letos po pěti letech, kdy PPF pohledávku odmítala, ji konečně uznala.
Foto: Aktuálně.cz
 • ČKA: Pohledávku získala virtuální firma
  Kdo vlastně koupil pohledávku za Cetusem? Deníku Aktuálně.cz se podařilo vypátrat, že kupec - firma Arrowrise - je jen virtuální. Stojí za ní londýnská pobočka poradenské a finanční firmy AmiCorp, která je naojená i na bahamské fondy.
Foto: Profimédia
 • Obvinění v kauze ČKA skončili ve vazbě
  Den po zatčení Kafkové a spol. dal státní zástupce žádost k soudu, aby všechny stíhané dal do vazby. Soud tak hned na druhý den učinil - hrozí prý ovlivňování svědků.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy