Hledáme zajímavé cedule, nápisy i hrozby. Pošlete je do soutěže a můžete vyhrát

spi spi
Aktualizováno 3. 8. 2018 17:15
Viděli jste zajímavý nápis, ceduli či vzkaz, který vás zaujal nebo pobavil? Podělte se o něj s našimi čtenáři ve druhém ročníku soutěže o nejlepší ceduli. Vybrané fotografie čtenářů ukážeme na webu Aktuálně.cz a vítěz získá elektronické předplatné některého z titulů Economie.
Foto: Archiv Aktuálně.cz

Praha - Sebevědomý malíř, co to svým dvojsmyslným reklamním nápisem "Natře všem". Automat, po němž zbyl jen nápis a místo stroje má odpadkový koš. Nebo podivná schránka na psy či piktogram, který vedle mužů a žen myslí i na mimozemšťany. To jsou typy nápisů, které dorazily do redakce Aktuálně.cz i po skončení loňského utkání o nejlepší ceduli.

Vyhlašujeme proto druhý ročník soutěže. Pokud jste si v minulosti vyfotili zajímavou ceduli nebo na dovolené uvidíte zajímavý nápis či vzkaz, pošlete nám ho přes webový formulář, který najdete na této adrese.

Nejlepší nápisy zveřejníme. Autor vítězného snímku si bude moci vybrat roční elektronické předplatné některého z titulů Economie, tedy například deník Hospodářské noviny nebo týdeníky Respekt a Ekonom. Výherce vybereme ze snímků, které dojdou do redakce do 10. srpna 2018.

Posílat můžete fotografie cedulí a nápisů z Česka i ze zahraničí. Zajímají nás vtipné cedule, dopravní značky, piktogramy, vzkazy v restauracích, v obchodech, ve školách, na úřadech a dalších veřejných místech, na zastávkách městské hromadné dopravy či na na letištích a nádražích, hřbitovech, benzinkách, toaletách i plotech domů.

Posílat můžete jak současné nápisy, tak pocházející z minulosti. O výhru se utkají také snímky, na nichž bude zobrazeno více nápisů, jež budou dohromady tvořit vtipný či absurdní kontext. Do soutěže zařadíme také cedule, které obsahují překlepy nebo které vlivem času přišly o část svých písmen, ale ta zbývající dávají nápisu nový smysl.

K zaslaným snímkům připište své jméno, kontaktní adresu a popište, kde, případně za jakých okolností jste snímek získali.

Děkujeme a těšíme se!

 

Právě se děje

před 22 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 22 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy