Nejlepší cedule ze čtenářské soutěže. Projděte si nápisy z plotů, hospod, toalet i hřbitovů

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Do letní čtenářské soutěže jste zaslali více než 250 snímků. Vítěze vybrala třináctičlenná porota Aktuálně.cz. Prohlédněte si padesát, které nám přišly nejzajímavější. Vzkaz z kolínské restaurace Na Rozkoši skončil na 50. místě.
Vzkaz naštvaného majitele koní.
Zákaz kouření inspiroval majitele podniku k propagaci bonbonů.
Prosba z Dětenic.
Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 26. 12. 2017 12:51
Zákaz rybolovu v místě bez rybníku. Nebožtík slibující, že přijde hned. Nebo upozornění, že obklady a dlažby nakoupíte v obkladech a dlažbách. Do čtenářské soutěže jste zaslali více než 250 snímků. Prohlédněte si padesát nejzajímavějších z nich.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy