ŠkoFin se po více jak dvaceti letech vzdává své značky. Přebere jméno od Volkswagenu

Roman Šitner
10. 9. 2015 11:59
Po téměř čtvrt století se leasingová společnost ŠkoFin vzdává odkazu na Škodu a mění název na Volkswagen Financial Servis. Firma už nechce být vnímána tak, že nabízí financování jen pro škodovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Praha - Leasingová společnost ŠkoFin se po 23 letech rozhodla vzdát svého jména. Název změní na Volkswagen Financial Services. Propojí se tak názvem s mateřskou společností i se sesterskými firmami po celém světě.

Změna se zvažovala delší dobu, přesto přišla poměrně nečekaně. Letos na jaře totiž firma změnila svůj korporátní styl a spustila reklamní kampaň, vše ale ještě s původním názvem.

"Nechceme být vnímání jako firma, která nabízí financování jen pro Škodovky," říka mluvčí ŠkoFinu Lukáš Cankař. Firma už dříve oznámila, že z vedení odchází Jiřina Tapšíková, která míří do vedení Volkswagen Bank Polska, a v Česku ji nahrazuje Reinhard Mathieu. Poprvé se tak mezi jednateli neobjevuje žádný Čech.

ŠkoFin loni uzavřel 40 tisíc nových smluv v hodnotě 12,3 miliardy korun a utržil 5,6 miliardy korun. Díky tomu měl podle údajů asociace ČLFA téměř čtvrtinový podíl na českém trhu financování osobních a užitkových vozů. Firma loni po zdanění vydělala 343 milionů korun.

Vedle financování nových vozidel koncernu Volkswagen se firma věnuje i úvěrování ojetých vozů a prodeji pojištění. S vozem tak nabízí kompletní balíček služeb včetně možnosti předplatit si například případné servisní práce či si rozšířit záruku. Firma plně patří pod skupinu Volkswagen Financial Services, která je součástí koncernu Volkswagen.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy