ŠkoFin se po více jak dvaceti letech vzdává své značky. Přebere jméno od Volkswagenu

Roman Šitner
10. 9. 2015 11:59
Po téměř čtvrt století se leasingová společnost ŠkoFin vzdává odkazu na Škodu a mění název na Volkswagen Financial Servis. Firma už nechce být vnímána tak, že nabízí financování jen pro škodovky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Praha - Leasingová společnost ŠkoFin se po 23 letech rozhodla vzdát svého jména. Název změní na Volkswagen Financial Services. Propojí se tak názvem s mateřskou společností i se sesterskými firmami po celém světě.

Změna se zvažovala delší dobu, přesto přišla poměrně nečekaně. Letos na jaře totiž firma změnila svůj korporátní styl a spustila reklamní kampaň, vše ale ještě s původním názvem.

"Nechceme být vnímání jako firma, která nabízí financování jen pro Škodovky," říka mluvčí ŠkoFinu Lukáš Cankař. Firma už dříve oznámila, že z vedení odchází Jiřina Tapšíková, která míří do vedení Volkswagen Bank Polska, a v Česku ji nahrazuje Reinhard Mathieu. Poprvé se tak mezi jednateli neobjevuje žádný Čech.

ŠkoFin loni uzavřel 40 tisíc nových smluv v hodnotě 12,3 miliardy korun a utržil 5,6 miliardy korun. Díky tomu měl podle údajů asociace ČLFA téměř čtvrtinový podíl na českém trhu financování osobních a užitkových vozů. Firma loni po zdanění vydělala 343 milionů korun.

Vedle financování nových vozidel koncernu Volkswagen se firma věnuje i úvěrování ojetých vozů a prodeji pojištění. S vozem tak nabízí kompletní balíček služeb včetně možnosti předplatit si například případné servisní práce či si rozšířit záruku. Firma plně patří pod skupinu Volkswagen Financial Services, která je součástí koncernu Volkswagen.

 

Právě se děje

Další zprávy