Operativní leasing soukromníkům už nabízí i Seat a Hyundai

ČTK ČTK
2. 10. 2014 11:44
Jako první přišla v Česku s operativním leasingem pro fyzické osoby automobilka Škoda. Nabídky zatím využilo 700 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Paříž - Po Škodě Auto, Volkswagenu nebo Opelu přišli s nabídkou pronájmu aut soukromým osobám na operativní leasing i značky Seat a Hyundai. U obou firem začínají splátky na 6000 korunách měsíčně při pronájmu vozu na dva roky.

S prvním operativním leasingem pro fyzické osoby přišla letos v červnu Škoda v rámci služby "Bez starostí". Měsíční poplatky startují na 4499 korun. Do září firma uzavřela 700 smluv a do konce roku by jich mělo být 1000. Příští rok pak 3000.

Seat v rámci služby Olé! spolupracuje stejně jako Škoda s leasingovou firmou ŠkoFIN. Například pronájem modelu Toledo na dva roky s pětiprocentní spoluúčastí při pojistné události vyjde na 5999 korun měsíčně. K dispozici jsou i modely Leon nebo Alhambra.

"Zákazník si vybere automobil přesně podle svých představ a víc se nemusí o nic starat. O všechno je postaráno v rámci zcela transparentní měsíční splátky. Na vyspělých automobilových trzích je takový model řešení individuální mobility běžný i u soukromé klientely, v České republice je značka Seat v této oblasti jedním z průkopníků," podotkl ředitel importu Seat do ČR Aleš Novák.

Hyundai v rámci služby Hyundai Tarif nabízí pronájem aut na 24 až 48 měsíců. Služba se vztahuje na modely i10, ix20, i30 kombi, ix35, i40, Santa Fe či Grand Santa Fe. Výše splátky se přitom po celou dobu pronájmu nemění. V ceně je započítán nájezd do 40 000 kilometrů pro dvouletý pronájem, 60 tisíc kilometrů pro tříletý a 80 tisíc kilometrů pro čtyřletý. U čtyřletého pronájmu cena startuje na 5210 korun a u dvouletého na 6048 korun.

Operativní leasing umožňuje uživatelům po stanovenou dobu vůz užívat za měsíční splátky. Po uplynutí této doby si zájemce může vůz odkoupit, nebo si jej automobilka ponechá a nabídne na prodej jako ojetinu. V minulosti byl operativní leasing určený jen pro firemní zákazníky.

 

Právě se děje

před 46 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy