Název Raiffeisen figuruje také v materiálu Mezinárodní organizace investigativních novinářů ze zaměřením na odhalování organizovaného zločinu a korupce (OCCRP), který byl zveřejněn v pondělí a který tvrdí, že tato banka byla protistranou v systému praní špinavých peněz.
Prověřování obvinění z praní špinavých peněz potvrdila mluvčí rakouské prokuratury, uvedla ale, že jde o obvinění neznámých stran. Mluvčí odmítla říci, kdo stížnost podal. "Obvinění bude prověřeno a pak bude rozhodnuto o zahájení vyšetřování," uvedla mluvčí.
V reakci na zprávu investigativní skupiny o údajné legalizaci výnosů z trestné činnosti v řádu miliard eur pocházejících z Ruska a putujících přes evropské banky oslabily akcie několika evropských finančních ústavů. Vedle RBI zaznamenaly ztráty například i nizozemské banky ABN AMRO a ING Groep. Akcie ABN AMRO před 15:00 SEČ odepisovaly zhruba 1,9 procenta, akcie ING pak 2,9 procenta.
"Nejsme si vědomi žádného trestního oznámení vedeného proti nám, jež by obsahovalo údajné praní špinavých peněz," uvedla banka v e-mailové zprávě zaslané agentuře Reuters a dodala, že záležitost analyzuje. Banka rovněž uvedla, že část obvinění z praní špinavých peněz byla už dříve předmětem intenzivního vyšetřování a že úřady došly k závěru, že obvinění je neopodstatněné.
Raiffeisen Bank International patří mezi největší banky ve střední a východní Evropě. Působí ve 14 zemích regionu včetně České republiky, kde od roku 1993 nabízí služby prostřednictvím ústavu Raiffeisenbank, jehož je majoritním akcionářem.