Rozpočítá-li se bonus na osobu, pak činí 22 000 jüanů (72 650 Kč). Společnost také oznámila, že 180 000 zaměstnanců dostane další měsíční plat. Větší bonusy podle agentury AP připadnou zaměstnancům v sektoru výroby čipů, ve výzkumu a vývoji a na místech souvisejících s výrobou. Společnost přepracovala svou výrobkovou řadu, aby co nejvíce snížila závislost na amerických součástkách.
Agentura Bloomberg přinesla po květnovém uvalení amerických sankcí zprávu, že tisíce vývojářů Huawei pracují na tři směny v nepřetržitém provozu. Bloomberg také na počátku listopadu upozornil na dopis personalisty vývojářů Huawei Chu Linga, který se objevil mezi interními zprávami společnosti a obratem byl smazán. Chu v něm upozorňuje na přesčasy a klade si otázku, zda jsou přepracovaní inženýři efektivní.
Spojené státy firmu Huawei kvůli podezření ze špionáže pro čínskou vládu v polovině května zařadily na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty. Washington čínskou společnost také vyloučil z budování mobilních sítí páté generace (5G)) a ke stejnému postupu vybízí i své spojence. Huawei obvinění ze špionáže odmítá.
Navzdory sankcím Huawei od ledna do konce září zvýšila tržby meziročně o 24,4 procenta na 610,8 miliardy jüanů (přes dva biliony Kč).
Největší výrobce telekomunikačních zařízení a druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě už na konci září oznámil, že začal vyrábět základnové stanice pro mobilní sítě páté generace (5G) bez amerických součástek.