Deset let boje proti sexismu. Prohlédněte si všechny laureáty Sexistického prasátečka

Deset let boje proti sexismu. Prohlédněte si všechny laureáty Sexistického prasátečka
Vůbec prvním držitelem anticeny Sexistické prasátečko se v roce 2009 stal noční klub Belveder za billboard v brněnské ulici Drobného.
Druhé místo obsadila reklama velkoobchodu s alkoholem GASKOP v České Lípě.
Na třetím místě v prvním ročníku soutěže skončila reklama firmy 1A-Auto.
V roce 2010 zvítězila mezi veřejností reklama firmy S & Ř, Ch Kovo. 
"Klasická sexistická reklama, která kombinuje sexuální narážku s ženskou nahotou," komentuje toto dílo odborná porota.
Foto: Jiřína Pavlíková
on on
24. 10. 2018 6:07
Právě probíhající desátý ročník ankety Sexistické prasátečko bude podle organizátorů tím posledním. Kdo stál na bednách žebříčku sexistických reklam v uplynulých devíti letech? Reklamy na nože, klimatizace, noční kluby i politické strany. Podívejte se na držitele anticen Sexistické prasátečko udílených hnutím Nesehnutí.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy