Praha měla loni opět nejnižší nezaměstnanost ze všech unijních regionů

ČTK ČTK
29. 4. 2019 17:42
Praha měla v loňském roce opět nejnižší míru nezaměstnanosti ze všech regionů Evropské unie, činila 1,3 procenta. Druhou nejnižší pak měl český region Jihozápad. Naopak nejvyšší nezaměstnanost měl zámořský departement Francie Mayotte, kde dosáhla 35,1 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil Evropský statistický úřad Eurostat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal

Ve více než 80 procentech regionů EU se míra nezaměstnanosti osob ve věku 15 až 74 let snížila. U zhruba 60 procent to bylo nejméně o půl procentního bodu.

Mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností jsou čtyři české, kromě již zmíněných také Střední Čechy a Severovýchod, dále pět německých a jeden maďarský a jeden britský. Naopak u regionů s nejvyšší mírou nezaměstnanosti jsou tři řecké, čtyři španělské, tři francouzské a jeden italský.

Čtyři české regiony se také zařadily mezi deset regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti mezi mladými ve věku 15 až 24 let. Jsou to Jihozápad, Střední Čechy, Střední Morava a Praha. Do první desítky se dostal ještě jeden region z Bulharska a zbývající jsou všechny z Německa.

Mezi 280 regiony EU, ze kterých jsou údaje k dispozici, jich v 71 byla míra nezaměstnanosti nižší než 3,5 procenta, což je polovina průměru pro celou EU, který činil 6,9 procenta. Naopak 30 regionů mělo míru nezaměstnanosti nejméně 13,8 procenta, tedy dvojnásobek průměru EU, mezi nimi 12 v Řecku, osm ve Španělsku, pět ve Francii a pět v Itálii.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy