Polovina hodinových hotelů neevidovala tržby, zjistili kontroloři v Praze

ČTK ČTK
25. 4. 2018 16:25
U poloviny z dvaceti hodinových hotelů zkontrolovaných v úterý v Praze odhalil finanční úřad neevidované tržby. Uvedla to Radka Musilová ze sekretariátu ředitele Finančního úřadu pro hlavní město Prahu. Provinilcům hrozí až půlmilionová pokuta. Pracovníci úřadu obcházeli při prověrce hodinové hotely a prováděly kontrolní platby. Polovina zařízení při kontrole porušila paragraf zákona o evidenci tržeb, který podnikům nařizuje vystavit účtenku a zaslat elektronicky údaje o tržbě úřadům. Mezi dvacítkou kontrolovaných hodinových hotelů bylo i sedm zařízení, která už zákon porušila v minulosti. Z těchto sedmi ale znovu chyboval pouze jeden hotel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Storyous
 

Právě se děje

před 28 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy