Polovina hodinových hotelů neevidovala tržby, zjistili kontroloři v Praze

ČTK ČTK
25. 4. 2018 16:25
U poloviny z dvaceti hodinových hotelů zkontrolovaných v úterý v Praze odhalil finanční úřad neevidované tržby. Uvedla to Radka Musilová ze sekretariátu ředitele Finančního úřadu pro hlavní město Prahu. Provinilcům hrozí až půlmilionová pokuta. Pracovníci úřadu obcházeli při prověrce hodinové hotely a prováděly kontrolní platby. Polovina zařízení při kontrole porušila paragraf zákona o evidenci tržeb, který podnikům nařizuje vystavit účtenku a zaslat elektronicky údaje o tržbě úřadům. Mezi dvacítkou kontrolovaných hodinových hotelů bylo i sedm zařízení, která už zákon porušila v minulosti. Z těchto sedmi ale znovu chyboval pouze jeden hotel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Storyous
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy