Obrat Veletrhů Brno poprvé od krize překročil miliardu korun

ČTK ČTK
27. 2. 2017 11:33
Obrat Veletrhů Brno loni poprvé od krize v roce 2008 přesáhl miliardu korun, konkrétně dosáhl 1,061 miliardy. Přibylo návštěvníků i vystavovatelů, firmě se zvýšil i zisk. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů dosáhl 263 milionů korun, což je zhruba o 110 milionů více než v roce 2015. "Když se daří ekonomice, daří se i veletrhům," podotkl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Loni se na výstavišti konalo 40 veletrhů. Vystavovatelé zaplnili 224 000 metrů čtverečních čisté výstavní plochy, na výstaviště přišlo 768 000 návštěvníků. Hlavní akcí Veletrhů Brno je strojírenský veletrh, na kterém bylo loni 1708 vystavovatelů z 34 zemí.
Brněnské výstaviště.
Brněnské výstaviště. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 45 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy