Obří pneumatikárna u Žatce začíná s testy. Plný provoz je stále nejistý, čas se krátí

Klikněte pro vstup do galerie
Obří pneumatikárna Nexen Tire Europe začala v továrně u Žatce testovat výrobní technologie na dokončených pracovištích. Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 pracovníků, s plným provozem však ještě nezačal a někteří ze zaměstnanců už začali z firmy odcházet. Aktuálně.cz v prosinci informovalo, že lidé odcházejí například kvůli tomu, že jim vedení společnosti slíbilo výkonnostní odměny ve chvíli, kdy se výroba rozjede. To se zatím nestalo a někteří už na přidání nechtějí čekat. "Pokud někdo odchází kvůli mzdě, tak mu nemůžeme bránit," řekl Aktuálně.cz prezident Nexen Tire pro Evropu Eungyoung Lee s tím, že pracovníky přeplácet nehodlá.
Přesný termín otevření továrny mluvčí firmy Ivan Dzido neuvedl. Podle něj se nyní firma soustředí na dokončení stavby závodu. Po obdržení potřebných povolení začne zkušební provoz. (Archivní snímek ze stavby závodu z loňského roku.)
Plná výše přislíbené investiční pobídky je 3,6 miliardy korun. Aby ji firma dostala, musí podle Sivové celý investiční záměr realizovat do sedmi let od vydání rozhodnutí, tedy do roku 2023. (Archivní fotografie ze zahájení výstavby závodu  z roku 2015.)
Hlavní část náborové kampaně odstartovala začátkem roku 2017. Do konce letošního roku by firma mohla zaměstnávat přes 900 lidí. Počet lidí, kteří mezitím z firmy odešli, je podle Dzida zanedbatelný. (Archivní fotografie za stavby závodu z loňského roku.)
Foto: ČTK
ČTK ČTK
13. 2. 2019 12:16
Obří pneumatikárna Nexen Tire Europe začala v továrně u Žatce testovat výrobní technologie na dokončených pracovištích. Výrobce pneumatik zaměstnává nyní přes 700 pracovníků, s plným provozem však ještě nezačal a někteří ze zaměstnanců už začali z firmy odcházet. Aby firma dosáhla na slíbené miliardové investiční pobídky od vlády, musí se rozjet do prosince 2019.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy