Obří pneumatikárnu u Žatce za 22 miliard se nedaří dokončit. Lidé ztrácí nervy a mizí

Nixen staví závod v průmyslové zóně nedaleko Žatce.
Společnost Nexen Tire původně počítala s tím, že v průmyslové zóně nedaleko Žatce začne vyrábět pneumatiky už v polovině letošního roku. Továrna velká zhruba jako 15 fotbalových hřišť však stále není dostavěna, a výroba se tak pravděpodobně rozjede až příští rok.

Továrna bude prvním závodem Nexenu mimo Asii.
Zatím má společnost dvě továrny v Jižní Koreji a jednu v Číně.
Nový závod v Česku má dodávat pneumatiky především evropským zákazníkům.Už nyní tu přitom korejská firma zaměstnává přes 600 pracovníků. Některým z nich však dochází trpělivost a v Nexenu dávají výpověď.
"Někteří zaměstnanci odchází, ale není to nijak velké číslo," říká prezident Nexen Tire pro Evropu Eungyoung Lee. Zájem lidí o práci v podniku podle něj stále převažuje.
Foto: Jan Branč
Jan Prokeš Jan Prokeš
1. 12. 2018 12:37
Společnost Nexen Tire původně počítala s tím, že v průmyslové zóně nedaleko Žatce začne vyrábět pneumatiky už v polovině letošního roku. Továrna velká zhruba jako 15 fotbalových hřišť však stále není dostavěna a někteří už nabraní zaměstnanci odchází.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát zvolí nového šéfa Úřadu pro ochranu osobních údajů, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy