Most na D11 u Poděbrad čeká oprava, je podobný zřícenému mostu v Janově

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 8. 2018 17:53
Lanový most přes řeku Labe na dálnici D11 u Poděbrad čeká v příštím roce oprava. Ze současné kategorie čtyři, tedy uspokojivý stav, se na sedmistupňové škále po opravě posune do kategorie dvě, velmi dobrý. Most u Poděbrad má podobné konstrukční prvky jako před týdnem zřícený dálniční most v italském Janově. Silničáři na mostu u Poděbrad udělali pravidelnou prohlídku, informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Jan Rýdl. Stavbaři by příští rok měli na mostu z roku 1989 vyměnit mostní závěry, elektroinstalaci či opravit utěsnění prostupu závěsů střední římsou. Počítá se také s instalací snímačů, které budou sledovat napětí v nosných lanech.
Dálnice D11, ilustrační foto
Dálnice D11, ilustrační foto | Foto: Economia

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy