Nejhorší loga světa: Ve výběru je i Babišova firma

Kostelecké uzeniny obsadily 3. místo.
Absolutním vítězem je logo bistra Doughboys. "Nikdy si nedávejte specialitu šéfkuchaře..." píše The Independent.
2. místo obsadila značka Locum. Logo je skutečně od srdce. Pochopí ho zřejmě hlavně pravidelní diváci filmů pro dospělé. Těm ostatním poradíme, ať v anglickém slovníků vyhledají překlad slova Cum.
4. místo získaly vepřové závitky značky Taylor. "Tyto vepřové závitky, ať už je to cokoliv, beztak nevypadají moc chutně," komentoval logo The Independent.
5. místo obsadila zubařská ordinace Clinica dental. Zjednodušování loga nemusí být vždy ta správná volba.
Foto: The Independent
David Kořínek
3. 7. 2015 14:20
Britský list The Independent zařadil znak Kosteleckých uzenin mezi 15 nejhorších log na světě.

Londýn - Kostelecké uzeniny se nechtěně proslavily v Británii. Firma vlastněná Agrofertem ministra financí Andreje Babiše se dostala do žebříčku nejhorších firemních log na světě, který sestavil list The Independent.

Většina zařazených log na první pohled připomíná zcela jiné věci, než které by autoři nejspíše rádi. "Tyto klobásy jsou tak dobré, že se je muž snaží spolknout celé," komentuje list logo Kosteleckých uzenin.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy