Madeta přijde o 200 tisíc litrů mléka denně, roční tržby se propadnou

ČTK ČTK
7. 6. 2019 8:42
Největší česká mlékárna Madeta přijde od 1. července o dodávky 200 tisíc litrů mléka, které jí dodávalo Mlékařské a hospodářské družstvo JIH. Družstvo bude více dodávat do Německa. Řekla to ředitelka jihočeské agrární komory Hana Šťastná. Na situaci upozornil Český rozhlas Radiožurnál.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Pro Madetu by to mohlo znamenat roční propad tržeb až o miliardu korun. Vyjádření Madety a družstva JIH ČTK zjišťuje. JIH bude víc dodávat mlékárně Goldsteig v Chamu. Madeta letos plánovala tržby 5,2 miliardy Kč.

"Mrzí nás, že největší odbytové družstvo JIH a největší jihočeská mlékárna nedokážou najít maximální úroveň spolupráce, která je logicky nejvýhodnější jak pro region, tak pro zúčastněné strany. Agrární komora nezasahuje do dodavatelsko-odběratelských vztahů, a pokud vím, bavorští partneři (družstva JIH) jsou už 15 let prověřeni, takže se dá předpokládat, že jednak díky ověřeným vztahům a asi i kvůli cenové politice dospělo družstvo k tomuto rozhodnutí," řekla Šťastná.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy