Křetínského EPH nakonec nenabídne akcie EPIF na burzách v Praze a Londýně

ČTK ČTK
27. 4. 2016 9:41
Energetický a průmyslový holding (EPH) se rozhodl, že nenabídne kmenové akcie nově vytvářené společnosti EP Infrastructure (EPIF) na burze v Praze a Londýně. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Původně se mělo s akciemi začít obchodovat ve druhém čtvrtletí letošního roku. EPH bude ale dále zvažovat možnost "bilaterální transakce s globálními infrastrukturními investory". Na burzu mělo jít zhruba 15 procent akcií. Zatímco v Praze se mělo obchodovat s akciemi, investoři v Londýně by si mohli koupit jen certifikáty GDR - cenné papíry, s nimiž není spojeno hlasovací právo. EPIF poskytuje infrastrukturní služby v energetice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy