Předseda představenstva automobilky Škoda Auto Klaus Zellmer zůstane ve funkci další tři roky. Německý list Handelsblatt v pondělí napsal, že dozorčí rada mu nedávno prodloužila smlouvu do poloviny roku 2028. Zellmer stojí v čele Škody od července 2022.
List upozornil, že na rozdíl od většiny dceřiných společností Volkswagenu se Škodě loni dařilo. Automobilka zvýšila provozní zisk o 30 procent a obrat měla rekordní.
O Zellmerovi se několikrát mluvilo jako o kandidátovi do představenstva Porsche. Deník Bild dokonce napsal, že by mohl v čele Porsche vystřídat šéfa celého koncernu Olivera Blumeho, který vede Volkswagen i Porsche od podzimu 2022. Prodloužení smlouvy v čele Škody Auto by podle listu mělo alespoň na čas tyto spekulace ukončit.