Jančura osekává svůj cestovatelský byznys. Podívejte se, jak šel čas se Student Agency

Podnikatel Radim Jančura chce prodat značku Student Agency, pod níž se skrývá prodej letenek či vzdělávací a pracovní pobyty. Byznys, který se týká autobusové a vlakové dopravy pod značkou RegioJet, hodlá zatím rozvíjet dál. Podívejte se, jak se Jančurovo cestovatelské impérium vyvíjelo.
Radim Jančura, zakladatel a vlastník Student Agency, představil  v roce 2013 projekt pražské taxislužby Tick Tack.
Radim Jančura, zakladatel a vlastník Student Agency, představil v roce 2013 projekt pražské taxislužby Tick Tack. | Foto: Profimedia.cz

Taxi – naražení na mantinely

K vlakům a autobusům si Jančura přidává v roce 2013 také taxislužbu. Dal jí jméno Tick Tack a do začátků ji vybavil luxusními bílými vozy Audi A6. K špičkové flotile před dvěma lety přidal stovku nových vozidel Škoda Octavia na stlačený zemní plyn (CNG), které pod značkou Green-Prague měly konkurovat nízkou cenou.

Jančura chtěl, aby taxikáři dělali jeho podnikání čest, tak je zprvu zaměstnával. První rok mu na mzdy řidičů odešlo 70 milionů korun, což bylo příliš, a tak Jančura přešel na klasický model a taxikáři už jeho zaměstnanci nejsou a jezdí na živnostenský list. Služba však byla prodělečná. Poslední zveřejněné výsledky za rok 2015 ukazují ztrátu 67 milionů korun, novější data nejsou k dispozici. Jančura tak v únoru 2018 prodal Tick Tack hlavnímu konkurentovi Taxi Praha.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 31 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy