Jančura osekává svůj cestovatelský byznys. Podívejte se, jak šel čas se Student Agency

Podnikatel Radim Jančura chce prodat značku Student Agency, pod níž se skrývá prodej letenek či vzdělávací a pracovní pobyty. Byznys, který se týká autobusové a vlakové dopravy pod značkou RegioJet, hodlá zatím rozvíjet dál. Podívejte se, jak se Jančurovo cestovatelské impérium vyvíjelo.
Lokomotiva Bombardier Traxx společnosti RegioJet.
Lokomotiva Bombardier Traxx společnosti RegioJet. | Foto: RegioJet

Vstup na železnici

V roce 2009 vzniká pod skupinou Student Agency značka RegioJet, pod kterou začínají od roku 2011 jezdit vlaky na lince Praha-Ostrava-Žilina-Košice.

Vlakový byznys je postaven na stejných základech jako autobusový. Vagony mají žlutou barvu, kupé jsou prostornější a mají komfortní sedačky, jízdenky jsou levnější, než nabízejí České dráhy, teplý nápoj a voda jsou zadarmo, časopisy také a občerstvení roznášejí usmívající se stevardky.

V roce 2012 pronikají vlaky na Slovensko, kde jezdí mezi Bratislavou a Komárnem.

Od prosince 2015 RegioJet působí také na trase Praha-Olomouc-Přerov s navazujícím autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovic.

RegioJet plánuje vstup na další trasy a je připravený přihlásit se také do tendrů na provozování vnitrostátních linek ve veřejném zájmu (tj. státem dotované linky) v České republice i na Slovensku.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 49 minutami

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy