Jak vylepšit okolí magistrály? Podívejte se, jak architekti vrací lidem centra měst

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Magistrála vznikla v místech někdejších pražských hradeb. Prostor, uvolněný po zbourání hradeb, ve Vídni využili k výstavbě Ringstrasse - reprezentativní ulice plné výstavních budov veřejných institucí. Praha chtěla Vídeň napodobit a hradby tak nahradil pás parků a budov Státní opery, Národního muzea či Potravinové burzy. V 70. letech však vše zkřížila magistrála.
Současný stav jejího okolí jsme podrobně zmapovali už před týdnem. Takto vypadá podchod, který je hlavní cestou spojující Vinohrady s Václavským náměstím. Denně tudy projde 20 762 lidí.
Prostor před Státní operou teď nepůsobí reprezentativně. Co s tím?
Chodník podél tříproudé magistrály, po kterém si lidé zkracují cestu z Vinohrad na hlavní nádraží.
Foto: Aktuálně.cz, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
10. 3. 2017 13:30
Pražská magistrála od 70. let rozřezává centrum města. Řešení, které bude pro běžné obyvatele přívětivější, nyní pro magistrát připravuje dánská kancelář Gehl Architects, která má zkušenosti z mnoha světových měst. Podívejte se, jak frekventovaná místa v centru Prahy vypadají teď. Jak by se už brzy mohla změnit, ukazují zajímavé příklady ze světových metropolí.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy