Jak vylepšit okolí magistrály? Podívejte se, jak architekti vrací lidem centra měst

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Magistrála vznikla v místech někdejších pražských hradeb. Prostor, uvolněný po zbourání hradeb, ve Vídni využili k výstavbě Ringstrasse - reprezentativní ulice plné výstavních budov veřejných institucí. Praha chtěla Vídeň napodobit a hradby tak nahradil pás parků a budov Státní opery, Národního muzea či Potravinové burzy. V 70. letech však vše zkřížila magistrála.
Současný stav jejího okolí jsme podrobně zmapovali už před týdnem. Takto vypadá podchod, který je hlavní cestou spojující Vinohrady s Václavským náměstím. Denně tudy projde 20 762 lidí.
Prostor před Státní operou teď nepůsobí reprezentativně. Co s tím?
Chodník podél tříproudé magistrály, po kterém si lidé zkracují cestu z Vinohrad na hlavní nádraží.
Foto: Aktuálně.cz, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
Markéta Zemánková Markéta Zemánková
10. 3. 2017 13:30
Pražská magistrála od 70. let rozřezává centrum města. Řešení, které bude pro běžné obyvatele přívětivější, nyní pro magistrát připravuje dánská kancelář Gehl Architects, která má zkušenosti z mnoha světových měst. Podívejte se, jak frekventovaná místa v centru Prahy vypadají teď. Jak by se už brzy mohla změnit, ukazují zajímavé příklady ze světových metropolí.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy