Potížista jménem Huawei. Jak důstojník stvořil obra chrlícího do světa "čínský um"

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
31. 1. 2019 9:37
Co je Huawei, kdo za firmou stojí a proč je společnost v potížích? Podívejte se na otázky a odpovědi ke kauze čínského telekomunikačního gigantu.
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro | Foto: Otakar Schön

Jaká je role Huawei v další generaci chytrých telefonů?

Firma je jedním z největších světových developerů sítě páté generace, společně s finskou Nokií a švédským LM Ericssonem. Síť 5G bude klíčová pro rozvoj samořídících aut a dalších inteligentních zařízení v "internetu věcí", zároveň však představuje větší riziko bezpečnostního selhání a vyžaduje větší důvěru v dodavatele systémů pro její výstavbu.

Huawei má smlouvy na testování vybavení pro sítě páté generace s firmami v Německu, Kanadě, Francii, Itálii, Indii, Singapuru, Jižní Koreji a v Irsku. USA, Austrálie a Tchaj-wan už ho z účasti na výstavbě sítí 5G vyřadily, další země to prozatím v úmyslu nemají.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy