Obrazem: Budoucnost stojí u Slavkova. Podívejte se do první "živé" haly v Česku

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 6. 2019 15:05
Rodinná firma LIKO-S otevřela ve Slavkově u Brna průmyslovou halu za šedesát milionů korun. Tvrdí o ní, že je budoucností stavebnictví. Proč? Zdi a střecha jsou porostlé víc než čtvrt milionem rostlin, vodu si čistí sama, téměř nepotřebuje klimatizaci a energii přitom spotřebuje jako rodinný dům. "Tradiční postupy ve stavebnictví prohlubují klimatickou změnu a přispívají k vysušování krajiny. Myslím, že je zapotřebí stavební revoluce," je přesvědčený šéf společnosti Libor Musil při otevření svého nového průmyslového a přitom ekologického dítka. "Pro mě jako pro podnikatele se stala nejvyšším cílem ochrana přírody," říká Musil. Podívejte se, jak "revoluční" hala vypadá a funguje.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy