Foto: Přátelí se s Babišem, ovlivňuje celý region. Vítejte v kraji jednoho z nejvlivnějších Slováků

Foto: Přátelí se s Babišem, ovlivňuje celý region. Vítejte v kraji jednoho z nejvlivnějších Slováků
Železárny Podbrezová zaměstnávají na tři tisíce lidí. Vlastní také dvě fabriky ve Španělsku. Před rokem prodaly strojírny Žďas ve Žďáru nad Sázavou čínské skupině CEFC.
Šrot se do Podbrezové sváží z celého Slovenska a také z Česka, Polska a Maďarska. Za den se ho ve velké peci roztaví celý vlak.
"Jsme světová špička. Naše válcované trubky z oceli mají světové parametry," chlubí se šéf železáren Vladimír Soták.
Jako za Bati. Fabrice patří i dvě střední školy - odborná hutnická a gymnázium. Studenti nosí povinně uniformy.
Foto: Jan Rasch, Ekonom
Táňa Králová, Ekonom
21. 6. 2017 17:30
Dlouholetý šéf Železáren Podbrezová je jedním z nejvlivnějších Slováků. Neuznává demokraty v čele státu. Ten by řídil jako fabriku. Nic takového ale nehrozí. Šéf a spolumajitel Železáren Podbrezová a blízký přítel premiéra Roberta Fica Vladimír Soták se do politiky nechystá. Železnou rukou vládne ve firmě, jako velký patriot ovlivňuje i život celého regionu. Nejen tím, že sponzoruje fotbal, nemocnici i kulturu. Věří, že Andrej Babiš, se kterým se přátelí třicet let, vyhraje sněmovní volby a udělá vše pro to, aby se Češi měli dobře. "Dal se na politiku, to je jako droga," říká slovenský boss v exkluzivním rozhovoru pro týdeník Ekonom, který vyjde ve čtvrtek.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu

Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího vchodu. Stráže ho přemohly a předaly prokurátorovi, který vznese případně obvinění. Podle saúdskoarabské tiskové agentury SPA se strážcům zdálo, že muž není v "normálním stavu".

Jde o občana Saúdské Arábie a mluvčí úřadů v provincii Mekka řekl, že se incident stal ve 22:30 v pátek místního času (20:30 SEČ). Auto najelo do brány na jižním nádvoří mešity vysokou rychlostí, ale nikdo nebyl zraněn.

Saúdská Arábie letos kvůli koronaviru omezila provoz v mešitách a modlení ve Velké mešitě povolila až na začátku října. Každý den tam může provádět rituály takzvané malé pouti, umry, 15 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy