Foto: Přátelí se s Babišem, ovlivňuje celý region. Vítejte v kraji jednoho z nejvlivnějších Slováků

Foto: Přátelí se s Babišem, ovlivňuje celý region. Vítejte v kraji jednoho z nejvlivnějších Slováků
Železárny Podbrezová zaměstnávají na tři tisíce lidí. Vlastní také dvě fabriky ve Španělsku. Před rokem prodaly strojírny Žďas ve Žďáru nad Sázavou čínské skupině CEFC.
Šrot se do Podbrezové sváží z celého Slovenska a také z Česka, Polska a Maďarska. Za den se ho ve velké peci roztaví celý vlak.
"Jsme světová špička. Naše válcované trubky z oceli mají světové parametry," chlubí se šéf železáren Vladimír Soták.
Jako za Bati. Fabrice patří i dvě střední školy - odborná hutnická a gymnázium. Studenti nosí povinně uniformy.
Foto: Jan Rasch, Ekonom
Táňa Králová, Ekonom
21. 6. 2017 17:30
Dlouholetý šéf Železáren Podbrezová je jedním z nejvlivnějších Slováků. Neuznává demokraty v čele státu. Ten by řídil jako fabriku. Nic takového ale nehrozí. Šéf a spolumajitel Železáren Podbrezová a blízký přítel premiéra Roberta Fica Vladimír Soták se do politiky nechystá. Železnou rukou vládne ve firmě, jako velký patriot ovlivňuje i život celého regionu. Nejen tím, že sponzoruje fotbal, nemocnici i kulturu. Věří, že Andrej Babiš, se kterým se přátelí třicet let, vyhraje sněmovní volby a udělá vše pro to, aby se Češi měli dobře. "Dal se na politiku, to je jako droga," říká slovenský boss v exkluzivním rozhovoru pro týdeník Ekonom, který vyjde ve čtvrtek.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy