Nejluxusnější byty v Praze: Terasa s výhledem na Hrad i střešní bazén, podívejte se

Nejluxusnější byty v Praze: Terasa s výhledem na Hrad i střešní bazén, podívejte se
Pražský mrakodrap V Tower, který staví developerská společnost PSJ Invest na Pankráci, se po dokončení stane nejvyšším bytovým domem v Česku. V nejvyšším patře si majitelé bytů budou moci zaplavat ve vlastním střešním bazénu. Podle odhadů realitních makléřů se může cena jednoho luxusního bytu v nejvyšším patře vyšplhat i na sto milionů korun.
Levné ale nebudou ani ty v nižších patrech. Jejich cena nejspíš neklesne pod 100 tisíc korun za metr čtvereční. Všechny se tak zařadí do kategorie luxusních bytů. Jejich majitelé budou mít k dispozici nonstop recepci, fitness centrum a saunu. Výstavba 104 metrů vysoké budovy přijde na zhruba tři miliardy korun, součástí je 130 bytů.
Na trh s drahými nemovitostmi se snaží proniknout i některé developerské společnosti, které dosud cílily především na střední třídu. Loni vstoupila do této části trhu společnost Central Group pražským projektem Rezidence Park Nikolajka (na fotografii).
"Průměrná cena se v něm pohybuje kolem 125 tisíc korun za metr čtvereční," uvádí šéf představenstva developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský.
Foto: Lighthouse Group a Daramis
Adam Váchal Ekonomika Adam Váchal, Ekonomika
4. 4. 2016 7:14
Zájem o luxusní bydlení v metropoli stoupá. Cena za metr čtvereční exkluzivních bytů se pohybuje zpravidla od 100 do 200 tisíc korun. Oproti západní Evropě jsou ale stále levné – jeden metr čtvereční tam přijde v přepočtu od 200 tisíc korun výše. Ceny v Česku tak podle odborníků ještě porostou. Podívejte se nejluxusnější bytové komplexy, které jsou právě v nabídce.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy