Foto: Budoucnost televize i ping pong s robotem. K vrcholům veletrhu CES patřil i český úspěch

Foto: Budoucnost televize i ping pong s robotem. K vrcholům veletrhu CES patřil i český úspěch
Honor View 10 – Telefony na CESu nejsou tolik vidět, novinky si firmy šetří na Mobile World Congress. Výjimkou byl Huawei, který zaujal skvěle vybaveným telefonem Honor View 10 (až  fotoaparát skoro stejný jako Mate 10 Pro) v přepočtu asi za 13 tisíc korun.
Lenovo Miix 630 si vysloužil pozici nejzajímavějšího nového počítače. Tenký tablet s klávesnicí vydrží až 20 hodin na jedno nabití. Součástí výbavy je LTE a možnost bezplatně přejít z omezených Windows 10 S na verzi Pro. Cena by se měla vejít pod dvacet tisíc korun.
LG ThinQ WK9. Největší hvězdou veletrhu byl Google Asistent přítomný ve stovkách produktů. Nejzajímavěji vypadá asistent uvězněný ve stereo reprosoustavě s dotykovým displejem od LG. Podobný produkt má i Lenovo, se zajímavějším vzhledem ale pouze s jedním reproduktorem
Omron Forpheus je rozhodně nejlepší robot na veletrhu. Umí bezvadně hrát ping-pong a ukazuje, jak dobře to jeho tvůrci umí s umělou inteligencí, optickými senzory i motory. A nestávkuje jako jiní roboti ukazovaní na CESu - jako třeba roztomilý ale zcela nepraktický Aibo.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
13. 1. 2018 18:50
Veletrh spotřební elektroniky CES je minulostí. Samsung, LG nebo Sony ukázaly působivou budoucnost televizí, Češi předvedli chytrou bezpečnostní kameru a my jsme si zahráli ping pong s neuvěřitelným robotem.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy