Jak se v Česku vyrábí zbraně? Nahlédli jsme do střežených dílen České zbrojovky

Jak se v Česku vyrábí zbraně? Nahlédli jsme do střežených dílen České zbrojovky
Forma se v podstatě zhotovuje obalováním z několika vrstev písků, jejichž první vrstva určuje, jak drsný na povrchu bude výsledný odlitek.
Aby zbrojovka měla jistotu, že zbraně skutečně vystřelí, věnují se tu pochopitelně i jejich kontrole.
Zbraně jsou z výrobního procesu špinavé, proto je nutné je zase v jiné části areálu vyčistit.
Česká zbrojovka také dodnes vyrábí nejen sériové zbraně pro různé armády a skupiny, ale i limitované edice zbraní. Jako například tuto pistoli CZ 97 B se střenkami rukojeti vyrobené z klu mamuta.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Adéla Očenášková Jakub Plíhal, Adéla Očenášková
Aktualizováno 8. 8. 2021 15:02
On-line deník Aktuálně.cz nahlédl do výrobních hal i za těžké pancéřové dveře České zbrojovky. Největší tuzemský výrobce zbraní, který sídlí v Uherském Brodě, tento rok slaví 85 let od svého založení. I v celosvětovém měřítku jde v tomto odvětví o velkého hráče. Letos také firma koupila amerického výrobce zbraní Colt.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Další zprávy