Exekutory povede žena. Komora má nové vedení

ČTK ČTK
26. 3. 2015 16:01
Pavla Fučíková nahradí Davida Koncze, jemuž vyprší řádné funkční období.
Pavla Fučíková, nová prezidentka Exekutorské komory
Pavla Fučíková, nová prezidentka Exekutorské komory | Foto: Exekutorské komora ČR

Brno - Novou prezidentkou Exekutorské komory se stane Pavla Fučíková, jejíž obvod sídlí v Ostravě-Mariánských Horách. Členové stavovské organizace ji zvolili na dnešním sněmu v Brně. Fučíková nahradí 4. dubna Davida Koncze, jemuž vyprší řádné funkční období.

Fučíková chce pokračovat v osvětových aktivitách, které šíří povědomí o činnosti exekutorů. V minulosti komora zavedla například on-line poradny, zřídila Kliniku exekutorského práva při Masarykově univerzitě v Brně a pořádala bezplatné přednášky na školách či v domovech pro seniory.

"Chceme pokračovat v dobré práci a vyvinout maximální a všestranné úsilí k tomu, aby se exekutorská obec znovu stala plně respektovanou nejen v očích odborné právnické sféry, ale i v běžném vnímání širokou veřejností," uvedla Fučíková.

Novým viceprezidentem bude Vladimír Plášill, v prezidiu usednou ještě Petr Polanský, Martin Tunkl a Jan Mlynarčík. Své priority chce nové vedení upřesnit spolu s oficiálním převzetím mandátu. Členství v komoře je pro všechny exekutory povinné ze zákona.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy