EasyJet měl potíže s informačním systémem. Zrušil přes 200 letů, dotklo se to i Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2022 9:21
Britské nízkonákladové aerolinky EasyJet vyřešily problém s informačním systémem, kvůli němuž ve čtvrtek zrušily přes 200 letů. Problém se týkal i linek z Prahy a do české metropole.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Můžeme potvrdit, že dřívější problémy s IT systémy byly odstraněny," uvedla ve čtvrtek večer britská letecká společnost.

"Bohužel vedly k tomu, že některé lety dříve během dneška (čtvrtka - pozn. red.) byly zrušeny. Přestože očekáváme, že většinu našeho zbývajícího letového programu budeme provozovat, některé lety mohou být v následujících hodinách ještě narušeny," dodala ve čtvrtečním prohlášení.

Na pražském letišti byly ve čtvrtek zrušeny přílety aerolinek EasyJet z Londýna a Manchesteru. Zrušeny byly i podvečerní odlety do těchto destinací. "Dopravci k rušení letišti důvod neuvádějí," řekla mluvčí letiště Klára Divíšková.

Během čtvrtka aerolinky EasyJet naopak z Prahy čtyři lety podle plánu vypravily, poslední z nich odletěl do Ženevy po 14:00 SELČ.

"Zrušili jste mi let, uvázl jsem na poslední chvíli v Praze. Vaše webové stránky nefungují, neumožňují mi spravovat rezervace. Co mám podle vás dělat?" napsal ve čtvrtek na Twitteru jeden z uživatelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy