Hongkong chce po covidu nalákat turisty. Rozdat se chystá na půl milionu letenek

ČTK ČTK
6. 10. 2022 12:32
Hongkong se chystá po pandemii covidu-19 povzbudit turistický ruch. Rozdá proto půl milionu letenek za dvě miliardy hongkongských dolarů (v přepočtu 6,3 miliardy korun). Píše o tom web BBC. V Hongkongu donedávna platila jedna z nejpřísnějších protipandemických pravidel na světě, protože se řídil čínskou politikou nulového tolerance vůči covidu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Za prvních osm měsíců letošního roku přijelo do města jen 184 000 návštěvníků. To znamená výrazný pokles počtu turistů ve srovnání s obdobím před pandemií - za celý rok 2019 Hongkong navštívilo 56 milionů lidí.

Hongkong zrušil kontroverzní nařízení, na jehož základě lidé přijíždějící do tohoto města museli na tři dny do karantény v určeném hotelu, od 26. září.

Velké letecké společnosti přesto mají problém vrátit své letové řády na úroveň před pandemií. Britské aerolinky Virgin Atlantic navíc ve středu oznámily, že přestanou působit v Hongkongu kvůli problémům spojeným s válkou na Ukrajině.

"Jakmile vláda oznámí, že zruší všechna omezení kolem covidu-19 pro příchozí cestující, spustíme reklamní kampaně na bezplatné letenky," řekl ředitel hongkongského úřadu pro cestovní ruch Dane Cheng.

Dodal, že jeho úřad letenky dříve zakoupil, aby během pandemie podpořil hongkongské aerolinky, a bude je příští rok rozdávat přijíždějícím a odjíždějícím cestujícím.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy