Český souboj o německé uhlí. O tamní doly a elektrárny Vattenfallu má zájem i Tykač

ČTK ČTK
5. 11. 2015 13:07
Společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal Pavla Tykače má zájem o německé doly a elektrárny, které prodává švédská společnost Vattenfall. Dnešní informace serveru iUHLI.cz ČTK potvrdil mluvčí Czech Coal David Vidomus. Zájem o prodávaná aktiva již dříve oznámila polostátní společnost ČEZ a také společný podnik Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a investiční skupiny PPF. Z výběrového řízení byla naopak v minulých dnech vyloučena mezinárodní ekologická organizace Greenpeace, která chtěla hnědouhelné doly zavřít.
Pavel Tykač
Pavel Tykač | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 33 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

Další zprávy