Český souboj o německé uhlí. O tamní doly a elektrárny Vattenfallu má zájem i Tykač

ČTK ČTK
5. 11. 2015 13:07
Společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal Pavla Tykače má zájem o německé doly a elektrárny, které prodává švédská společnost Vattenfall. Dnešní informace serveru iUHLI.cz ČTK potvrdil mluvčí Czech Coal David Vidomus. Zájem o prodávaná aktiva již dříve oznámila polostátní společnost ČEZ a také společný podnik Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a investiční skupiny PPF. Z výběrového řízení byla naopak v minulých dnech vyloučena mezinárodní ekologická organizace Greenpeace, která chtěla hnědouhelné doly zavřít.
Pavel Tykač
Pavel Tykač | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy