Česká nezaměstnanost zůstává nejnižší v celé EU, ukazuje nové porovnání zemí

Alice Stejskalová Alice Stejskalová
3. 4. 2017 14:55
V celé Evropské unii bylo v únoru bez práce osm procent obyvatel. To je nejméně od ledna roku 2009, uvedl Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost – 3,4 procenta podle jednotné metodiky – má stále Česká republika. Následují Německo (3,9 procenta) a Malta (4,1 procenta). Nejhůře jsou na tom Řecko (23,1 procenta - hodnota za prosinec 2016) a Španělsko (18 procent). Meziročně se nezaměstnanost nejvíce snížila v Chorvatsku (z 14,4 na 11,6 procenta), Španělsku (z 20,5 na 18 procent), Portugalsku (z 12,2 na 10 procent) a Irsku (z 8,4 na 6,6 procenta). Naopak vzrostla v Dánsku (z šesti na 6,4 procenta) a Litvě (z osmi na 8,3 procenta).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy