Česká nezaměstnanost zůstává nejnižší v celé EU, ukazuje nové porovnání zemí

Alice Stejskalová Alice Stejskalová
3. 4. 2017 14:55
V celé Evropské unii bylo v únoru bez práce osm procent obyvatel. To je nejméně od ledna roku 2009, uvedl Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost – 3,4 procenta podle jednotné metodiky – má stále Česká republika. Následují Německo (3,9 procenta) a Malta (4,1 procenta). Nejhůře jsou na tom Řecko (23,1 procenta - hodnota za prosinec 2016) a Španělsko (18 procent). Meziročně se nezaměstnanost nejvíce snížila v Chorvatsku (z 14,4 na 11,6 procenta), Španělsku (z 20,5 na 18 procent), Portugalsku (z 12,2 na 10 procent) a Irsku (z 8,4 na 6,6 procenta). Naopak vzrostla v Dánsku (z šesti na 6,4 procenta) a Litvě (z osmi na 8,3 procenta).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy