Z drogerií Schlecker se stane Teta kosmetika

ČTK ČTK
10. 8. 2012 13:05
Oznámila to firma p.k.Solvent, která na začátku srpna český Schlecker převzala
Drogerie Schlecker
Drogerie Schlecker | Foto: Wikimedia Commons

Praha - Česká společnost p.k.Solvent, která na začátku srpna převzala 142 tuzemských drogerií německé firmy Schlecker, je přestaví na nový formát Teta kosmetika.

Logo Teta kosmetika už má prvních devět převzatých poboček Schlecker, zbývající drogerie budou modernizovány do konce září. P.k. Solvent před touto transakcí v Česku zastřešovala síť 700 drogistických prodejen Teta.

"Z prodejen Schlecker, k nimž se připojí část našich stávajících obchodů, vznikne nová síť 190 modrých drogerií Teta kosmetika. Ty se budou od našich současných obchodů lišit nejen barevností vývěsních štítů, ale především škálou sortimentu," uvedl výkonný ředitel společnosti Schlecker v ČR David Seibert. V nových prodejnách bude širší nabídka kosmetiky a výrobků pro děti.

Schlecker zkrachoval

Německý Schlecker, který byl mateřskou firmou české sítě, vyhlásil v lednu insolvenci.

V květnu bylo oznámeno uzavření dohody, podle které české prodejny Schlecker koupil p.k. Solvent. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Pozice p.k.Solvent se nyní blíží k pětinovému podílu na domácím trhu drogistického zboží. Nově získané prodejny posílí pozici p.k.Solvent zejména ve velkých městech a nákupních centrech.

Společnost p.k.Solvent byla založena v roce 1992. Vedle drogerií Teta provozuje velkoobchod, jenž využívá logistických center v Olomouci a Praze. V roce 2009 vstoupil p.k.Solvent na slovenský trh. Tamní maloobchodní síť Teta-SK má více než 200 prodejen.

Německý řetězec Schlecker expandoval do Česka v roce 2007, kdy koupil síť tuzemských drogerií Droxi a přejmenoval je na Schlecker. V roce 2010 firma snížila počet tuzemských prodejen ze 166 na 153 a loni na 145.

 

Právě se děje

Další zprávy