Vítkova CPI Group zvýšila čistý zisk na dvě miliardy korun

ČTK ČTK
1. 5. 2014 13:47
Třetí nejbohatší Čech s odhadovaným majetkem 38,8 miliardy korun opět zhodnotil svoje impérium.
Radovan Vítek
Radovan Vítek | Foto: ČTK

Praha - Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 39 procent na dvě miliardy korun.

Hodnota celkového majetku skupiny meziročně vzrostla zhruba o třetinu na 85,6 miliardy korun, vyplývá z auditované výroční zprávy, kterou CPI Group zveřejnila na svém webu.

Podle nedávného žebříčku časopisu Forbes se tak Vítek stal třetím nebohatším Čechem, když přeskočil Karla Komárka a Zdeňka Bakalu.

Žebříčku českých multimiliardářů stále vévodí Petr Kellner s odhadovaným majetkem 208 miliard korun před Andrejem Babišem se 40 miliardami.

Čtvrtým nebohatším Čechem je s 33 miliardami uhlobaron Pavel Tykač, za ním jsou s 27 miliardami Zdeněk Bakala a s 20 miliardami Karel Komárek.

CPI se chce dostat na 100 miliard

Vítkova skupina CPI Group loňským výsledkem pokračuje ve výrazném růstu, který navíc loni zrychlil. Už v roce 2012 čistý zisk CPI Group vzrostl zhruba o čtvrtinu a hodnota majetku o více než desetinu. Server tyden.cz dnes uvedl, že CPI Group předpokládá, že jí letos díky dokončení započatých projektů narostou aktiva až na 100 miliard korun.

Také investice skupiny postupně stoupají. Předloni přesáhly 49,1 miliardy korun a v roce 2013 už činily více než 69,9 miliardy. Výnosy z pronájmu nemovitostí loni přinesly skupině zhruba 3,4 miliardy korun, téměř o pětinu více než předloni.

CPI Group působí na realitním trhu od 90. let, hlavně ve střední Evropě. Patří mezi nejvýznamnější domácí investory v oblasti bydlení, kanceláří, maloobchodu, hotelového ubytování a logistických center. S více než 12 600 byty je CPI Group po RPG Byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Skupina zaměstnává 464 lidí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy