Tři hodiny a dost. Pekaři změnili u chleba vše: i chuť

Radek Pecák Petr Jemelka Radek Pecák, Petr Jemelka
29. 5. 2010 10:40
Chleba už se peče jinak než před desítkami let. Pekaři tvrdí, že jde o logický vývoj
Foto: Radek Pecák

Praha - Chleba už není to, co býval. Kupovaný v supermarketu nemá chuť, nic nevydrží.

Podobné stesky zná snad každý, kdo kupuje nebalený chléb. Je skutečně chléb horší, než býval, a dopouštějí se skutečně pekaři doslova zvěrstev? Jan Jedlička, výkonný ředitel společnosti United Bakeries, která v Česku provozuje 13 velkých pekáren tvrdí, že chléb se sice peče jinak, ale kvalita je minimálně stejná, ne-li lepší.

A.cz: V posledních letech se do mouky pro přípravu těsta na chleba začaly přidávat zlepšující přípravky. Proč?

Zaprvé. Nestalo se tak v posledních letech, například přípravek Diapol se používal již před hodně desítkami let. A rozhodně to není české specifikum, stejně se to dělá například v Německu a Rakousku. Přípravky mají jediný cíl - vylepšit mouku, která například v nějakém konkrétním parametru nesplňuje požadavky tak, aby z ní vyrobený chleba měl stejnou kvalitu jako byl ten, který jsme upekli včera a upečeme zítra.

A.cz: Řada pekáren již nemá vlastní kvas, ale používá tekuté či sušené droždí. Neodrazí se to na kvalitě chleba?

Rozhodně ne, právě naopak. Při přípravě kvasu se lze dopustit mnoha chyb. Použití sušeného droždí navíc zkracuje čas potřebný na výrobu jedné dávky chleba.

A.cz: Proč je vlastně třeba chléb vyrábět rychleji? Dříve se pekl v noci, ráno ho auta rozvezla do obchodů a odpoledne se obvykle dopekl další.

Obchodníci to tak chtějí. Pokud ho špatně objednají a pak jim dojde, nechtějí čekat dlouhé hodiny, než bychom upekli nový. Navíc, pokud ho nedodáme my, udělá to konkurence.

A.cz: Přesto i ty tři hodiny, které dnes výroba (místo dřívějších šesti) trvá, je pro obchodníky někdy příliš dlouhá doba. Jak to řešíte v tom případě?

Úplně jednoduše. Při každé dávce se upeče nějaký chleba navíc do zásoby. Ten pak mohou naše vozy rozvážet takřka okamžitě.

A.cz: Určitě ne všechen upečený chleba prodáte. Skutečně ho pak přidáváte do těsta?

Chléb se skutečně přidává. Výhradně do kvasu a pak zlepšuje chuť i vůni upečeného chleba. Chtěl bych ale říci, že to je opět postup, který se používá už hodně dlouhou dobu a stejně jako u nás i v zahraničí. Navíc, tímto způsobem se využívá pouze chléb, který neopustil naši pekárnu.

A.cz: Tedy ne ten, který se vrací z obchodů?

V žádném případě. U toho nemáme jistou, zda se ho někdo nedotýkal špinavýma rukama, že nespadl na zem a tak. Takový chleba pak prodáváme zemědělcům, rybářům, případně lihovarům.

Fakta o United Bakeries

  • United Bakeries vznikla spojením dvou největších českých skupin Delta Pekárny a Odkolek.
  • Nyní má 3000 zaměstnanců
  • Mateřskou společností skupiny United Bakeries je se 100 % akcií společnost European United Bakeries S.A. se sídlem v Lucembursku.
  • Za rok jejích třináct pekáren upeče 134 milionů kilogramů chleba
  • Pekárna v pražských Stodůlkách je největší v ČR
  • Chléb se zde peče ve dvou etážových pecích
  • Najednou je možno péci více druhů chleba

A.cz: Určitě jste se již i vy setkal s chlebem, který má odfouknutou kůrku od střídy a podobně vadným chlebem.

Já netvrdím, že každý chleba, který upečeme je bezvadný. Občas udělá chybu každý. Pekař může špatně nastavit teplotu v peci, někdo přimíchá do těsta jinou dávku soli než má. Ale tím, že se používají moderní technologie a třeba i předem připravené směsi, se výroba zjednodušuje a snižuje se i pravděpodobnost možných chyb. Navíc, a to nezastírám, je pak výroba levnější.

A. cz: A co chuť? Vy nemáte dojem, že současný běžný konzumní chléb už nemá tu chuť jako dříve?

Mně se to tak nejeví. Zčásti to ale může být i tím, že se lidé přestěhovali a dnes si kupují a jedí chléb jinde než v mládí. On totiž na západě republiky se peče chleba (typu Šumava) s větší příměsí žitné mouky než například na jihovýchodní Moravě. Ten západočeský je pak daleko tmavší a více kyselejší než ten moravský.

A.cz: Lidé také tvrdí, že chleba dnes nevydrží tolik, co dříve. Mají pravdu?

To určitě není pravda. Trvanlivost naší 1200 gramů velké Šumavy je stále tři dny a pokud s ní člověk zachází dobře, tak bez problémů vydrží v dobrém stavu i pět dní.

A.cz: Jak se tedy chléb má správně skladovat?

Ideální je zabalit ho do utěrky či papírového pytlíku a dát do chlebníku.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy