Telefónica: ADSL má už 400 tisíc lidí

dkl, ČTK
1. 8. 2006 13:30
Praha - Největší český poskytovatel rychlého připojení ADSL, firma Telefónica O2, již zavedla 320 tisíc přípojek, zbylí operátoři 80 tisíc.

Podle mluvčího firmy Martina Žabky je tak ADSL v Česku stále nejvyhledávanějším způsobem vysokorychlostního připojení k internetu.

Telefónica O2, tedy bývalý Český Telecom, za poslední měsíc zvýšila počet svých ADSL klientů o dalších 14 tisíc.

Během prvního pololetí roku 2006 se tak počet uživatelů vysokorychlostního internetu zvýšil o dalších téměř 50 procent.

Letní rozjezd

Službu Internet Expres si za poslední měsíc objednalo více než 15 tisíc zákazníků.

"Za úspěchem služby Internet Expres stojí zcela jistě i prázdninová akční nabídka surfování na prázdniny zdarma," uvádí na firemních stránkách Simon Burckhard, výkonný ředitel pro prodej společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Ačkoli diagnóza závislosti na internetu a chatu zatím nebyla oficiálně zařazena do diagnostických tabulek, například v Německu už existuje klinika specializovaná na léčbu tohoto typu závislosti.
Ačkoli diagnóza závislosti na internetu a chatu zatím nebyla oficiálně zařazena do diagnostických tabulek, například v Německu už existuje klinika specializovaná na léčbu tohoto typu závislosti. | Foto: Aktuálně.cz

Podle odhadů je v tuzemsku přes 800 tisíc vysokorychlostních přípojek. Z toho připadá 400 tisíc na technologii ADSL, zhruba 200 tisíc na kabelový internet a přes 200 tisíc na Wi-Fi a další technologie.

Na oblibě získává i připojení k internetu pomocí mobilních zařízení. Na konci července bylo podle informací firmy Telefónica O2 85 tisíc zákazníků, kteří se takto vysokorychlostně připojovali na síť.

Za minimální hranici vysokorychlostního přístupu k internetu se považuje nominální rychlost 256 kilobitů za vteřinu.

ADSL je přístupná ve 2824 lokalitách, což představuje více než 94 procent všech pevných linek společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Za poslední půlrok se počet lokalit rozšířil o 64 procent.

Český Telecom, který vloni ovládla španělská společnost Telefónica, dnes zveřejňuje výsledky svého hospodaření
Český Telecom, který vloni ovládla španělská společnost Telefónica, dnes zveřejňuje výsledky svého hospodaření | Foto: Český Telecom

Pokuta za ADSL

Přesto má Telefónica O2 s ADSL i své problémy. V březnu tohoto roku se totiž tato služba stala dalším námětem vyšetřování ze strany Úřadu pro hospodářskou soutěž.

Tehdy ještě Český telecom dostal další z řady pokut, tentokrát 80 milionů korun. Při spouštění služby prý včas nepředložil alternativním operátorům velkoobchodní podmínky s dostatečným předstihem.

Český Telecom i díky svému dominantnímu postavení patřil k nejtrestanějším firmám v České republice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Muž odpovědný za havárii v děčínské chemičce dostal tříletý podmíněný trest

Okresní soud v Děčíně ve čtvrtek rozhodl o tříletém trestu s odkladem 54 měsíců pro bývalého zaměstnance chemičky v Děčíně, kde před třemi lety unikl fenol a dva lidé zemřeli. Rozsudek není pravomocný, zmocněnec poškozené strany si ponechal lhůtu na odvolání.

Při havárii 26. dubna 2018 zemřel jeden člověk, další následkům zranění podlehl o necelý měsíc později. Státní zástupce muže obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti. Podle znalců šlo o důsledek nevhodného způsobu připojování přečerpávací hadice. Zdravotníci při havárii ošetřili 14 lidí.

Policie nejprve obvinila tři pracovníky společnosti, v níž jedovatá leptavá chemikálie unikla. Jedním z nich byl pracovník, který podle kriminalistů zahájil čerpání fenolu v rozporu s předpisy a měl zvolit jinou metodu při čerpání. Právě ten jako jediný stanul před soudem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy