Takový je Dreamliner, prý nové letadlo snů

Takový je Dreamliner, prý nové letadlo snů
Designéři, kteří pro Boeing 787 vymýšleli interiér, brali v potaz fakt, že rozhodující je první dojem. Navrhli proto větší a víc otevřený vstupní prostor s dominantními sloupy, které okamžitě přinutí člověka zvednout hlavu.
Inovace i pro běžné cestující Boeingem 787: opět zajímavý interiér, širší uličky, větší záchody, dynamické osvětlení. Společnost na svých stránkách píše, že se nechala inspirovat tím, co si obvykle přejí letečtí pasažéři. Respektive - čeho se jim obvykle nedostává.
Pohled do první třídy; luxus zajišťují široké sedačky, prostorná ulička, rozměrově větší okna...
Pasažéři ve všech třídách budou moci brát si s sebou na palubu zavazadla o rozměrech 11 X 16 X 22; u každé sedačky pak nebude chybět příruční odpadkový koš.
Foto: boeing.com
Simona Holecová
9. 6. 2009 13:53

Chicago - Společnost Boeing začne po dvouletém zpoždění s ostrými testy údajného letadla snů: 787 známého pod přezdívkou dreamliner. Podívejte se, jak má letadlo vypadat uvnitř i navenek.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy