Takový je Dreamliner, prý nové letadlo snů

Takový je Dreamliner, prý nové letadlo snů
Designéři, kteří pro Boeing 787 vymýšleli interiér, brali v potaz fakt, že rozhodující je první dojem. Navrhli proto větší a víc otevřený vstupní prostor s dominantními sloupy, které okamžitě přinutí člověka zvednout hlavu.
Inovace i pro běžné cestující Boeingem 787: opět zajímavý interiér, širší uličky, větší záchody, dynamické osvětlení. Společnost na svých stránkách píše, že se nechala inspirovat tím, co si obvykle přejí letečtí pasažéři. Respektive - čeho se jim obvykle nedostává.
Pohled do první třídy; luxus zajišťují široké sedačky, prostorná ulička, rozměrově větší okna...
Pasažéři ve všech třídách budou moci brát si s sebou na palubu zavazadla o rozměrech 11 X 16 X 22; u každé sedačky pak nebude chybět příruční odpadkový koš.
Foto: boeing.com
Simona Holecová
9. 6. 2009 13:53

Chicago - Společnost Boeing začne po dvouletém zpoždění s ostrými testy údajného letadla snů: 787 známého pod přezdívkou dreamliner. Podívejte se, jak má letadlo vypadat uvnitř i navenek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy