Roomster vjíždí do Prahy

ČTK, dkl
20. 4. 2006 11:30
Praha - Nový model Roomster mladoboleslavské Škody Auto si odbude svou českou  premiéru na výstavě Auto Praha, která dnes začíná na letňanském výstavišti.
Foto: Škoda Auto

Oznámili to organizátoři výstavy a zástupci automobilky.

Škoda zahájila výrobu své čtvrté modelové řady koncem března a na český trh ji začne dodávat v červnu. Cena bude začínat na 339 900 korunách. V Česku chce firma do konce roku prodat 1800 z celkové plánované produkce 15 tisíc vozů.

Pro příští rok počítá Škoda s produkcí, která by se měla vyšplhat až k hranici 50 tisíc vozů řady Roomster.

Roomster firma nabídne s třemi benzinovými a třemi naftovými motory s mechanickou i automatickou převodovkou.

Sériovou výrobu zahájila mladoboleslavská automobilka koncem března, a to ve svém závodě v Kvasinách na Rychnovsku.

Kvůli novému modelu firma Škoda Auto rozšířila závod v Kvasinách asi za 3,5 miliardy korun, a to především v montážním provozu a svařovně.

Vybudovala zde i nové odstavné plochy pro vyrobená vozidla, logistické centrum, parkoviště pro zaměstnance a autobusové nádraží pro dopravu zaměstnanců.

O novinky není nouze

Mezi další novinky bude na výstavě patřit například Chevrolet Spark a Aveo, Opel Astra GTC a Zafira, Fiat Punto, sportovní model Ford Mustang GT, Hyundai Santa Fe a Accent, Toyota RAV 4 a Yaris, nová Kia Rio a Magnetis nebo Nissan Note.

Foto: Ford

Vedle zastoupení výrobců aut a motocyklů bude součástí výstavy také průřez nabídky garážové a servisní techniky, příslušenství a vybavení pro motorová vozidla.

Součástí akce bude i specializovaná výstava terénních vozů Off Road Praha a přehlídka úpravců aut Tuning Praha 2006. Výstava potrvá do neděle a o víkendu bude otevřeno od 9 do 18 hodin.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy