Pohonné hmoty v Česku před prázdninami dál zdražují

ČTK ČTK
27. 6. 2013 12:14
Jediný kraj, kde benzin zlevnil, byl Karlovarský

Praha - Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu dál zdražovaly. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se před prázdninami zvýšila o pět haléřů na 36,16 koruny za litr. Nafta zdražila o osm haléřů na průměrných 35,65 koruny za litr.

Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje.

Za více než 36 korun za litr se benzin prodává v osmi ze čtrnácti českých krajů. Nejdražší Natural 95 tankují řidiči u pražských pump, kde cena překročila o dva haléře hranici 37 Kč za litr. Druhou nejvyšší cenu benzinu vykazují pumpy v Jihomoravském kraji, kde se Natural 95 prodává za průměrných 36,80 koruny za litr.

Nejlevněji natankují benzin řidiči v Královéhradeckém kraji, kde litr Naturalu 95 stojí 35,80 koruny. Jediným českým regionem, kde se cena benzinu proti minulému týdnu snížila, byl Karlovarský kraj - pokles činil tři haléře na 36,05 Kč/l.

Nafta je stejně jako benzin dlouhodobě nejdražší v metropoli. Litr dieselu se u tamních stanic prodává za 36,44 koruny. Více než 36 korun za litr stojí nafta také v Jihomoravském a Plzeňském kraji a na Vysočině.

Nejlevněji natankují naftu řidiči u čerpacích stanic v Královéhradeckém a Ústeckém kraji, kde litr stojí 35,27 koruny, respektive 35,28 Kč.


 

Právě se děje

před 8 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy