Obrazem: jak vznikají voňavé bio čaje

Obrazem: jak vznikají voňavé bio čaje
Vážení z receptury prostě nevynecháte.
Nejpozději v těchto místech narazíte do zdi bylinkové vůně. Tenhle stroj nadrtí jednotlivé ingredience na zvolenou jemnost.
Když si nos zvykne na všudypřítomné aroma, začnou přecházet oči. Tady se potkaly květy chrpy s lístky růží. Samozřejmě bio - jak jinak.
Logický název míchačka pro stroj, který zařídí, aby byla směs v obrovských pytlích dobře promíchaná.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
6. 9. 2010 12:47

Čejkovice - Jedno odpoledne, čtyři tisíce lidí, biojarmark, dvě velké výrobní a skladové haly plné voňavých pytlů. Čejkovické bylinkové slavnosti pořádal o víkendu na jihu Moravy jeden z největších výrobců bio čajů v Česku, původem rakouská firma Sonnentor. Ta návštěvníkům zpřístupnila i výrobní prostory, kde čaje, vyráběné převážně z bylinek od místních pěstitelů, vznikají. Kromě exkurzí si mohli lidé také nakoupit na malém biojarmarku, ochutnat některé druhy čajů a posedět v kavárně u biokávy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy