Obrazem: jak vznikají voňavé bio čaje

Obrazem: jak vznikají voňavé bio čaje
Vážení z receptury prostě nevynecháte.
Nejpozději v těchto místech narazíte do zdi bylinkové vůně. Tenhle stroj nadrtí jednotlivé ingredience na zvolenou jemnost.
Když si nos zvykne na všudypřítomné aroma, začnou přecházet oči. Tady se potkaly květy chrpy s lístky růží. Samozřejmě bio - jak jinak.
Logický název míchačka pro stroj, který zařídí, aby byla směs v obrovských pytlích dobře promíchaná.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
6. 9. 2010 12:47

Čejkovice - Jedno odpoledne, čtyři tisíce lidí, biojarmark, dvě velké výrobní a skladové haly plné voňavých pytlů. Čejkovické bylinkové slavnosti pořádal o víkendu na jihu Moravy jeden z největších výrobců bio čajů v Česku, původem rakouská firma Sonnentor. Ta návštěvníkům zpřístupnila i výrobní prostory, kde čaje, vyráběné převážně z bylinek od místních pěstitelů, vznikají. Kromě exkurzí si mohli lidé také nakoupit na malém biojarmarku, ochutnat některé druhy čajů a posedět v kavárně u biokávy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy