Nein, říkají firmy na otázku, zda je nejhorší za námi

Ekonomika Ekonomika
30. 3. 2010 14:28
Průzkum Česko-německé průmyslové komory: jen dvě firmy ze sta považují situaci za dobrou.
Zatímco v Kolíně se rodí jen miniauta, Škodovka nabízí v současnosti svým zákazníkům pět modelů. Například i velkou limuzínu superb
Zatímco v Kolíně se rodí jen miniauta, Škodovka nabízí v současnosti svým zákazníkům pět modelů. Například i velkou limuzínu superb | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká ekonomika se ještě nezotavila. Tak zní výsledek konjunkturálního průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory mezi německými investory v České republice.

Pouze dva ze 100 dotázaných podniků hodnotí aktuální hospodářskou situaci jako dobrou. Více než polovina posuzuje současný stav hospodářství jako špatný.

Také co se týká vyhlídek na rok 2010, není na obzoru žádný jasný zvrat dosavadního trendu. Pouze asi každý desátý podnik počítá se zlepšením ekonomické situace v letošním roce. Tato hodnota stoupla oproti loňskému jaru o 9 procentních bodů. Ve srovnání s podzimním průzkumem, který vzbuzoval větší optimismus, se však výsledky nového průzkumu změnily opravdu značně.

Povzbuzujícím faktem však je, že německé podniky hodnotí svoji ekonomickou situaci lépe než obecnou ekonomickou situaci v Česku. "Náš průzkum ukazuje, že krize ještě zdaleka není překonána. Znepokojuje nás především, že se nálada po loňském podzimním zlepšení znovu zhoršila. To dokazuje, jak velká je nadále nejistota ohledně vývoje na evropských trzích," hodnotí výsledky průzkumu Bernard Bauer, výkonný ředitel komory.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy