Mlynář je ve vedení PPF. Kellner ho najal na lobbing

Adam Junek
2. 8. 2010 14:21
Mlynář bude v PPF zodpovědný za spolupráci s veřejným sektorem
Vladimír Mlynář
Vladimír Mlynář | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poradce expremiéra Fischera a bývalý ministr informatiky Vladimír Mlynář bude pracovat pro nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Mlynář se stal od počátku srpna členem vrcholového vedení PPF. V Kellnerově společnosti bude mít na starosti lobbing a spolupráci s veřejným sektorem, v němž se v posledních letech pohyboval.

"Rozhodl jsem se přijmout nabídku Petra Kellnera," oznámil Mlynář na svých internetových stránkách. "Samozřejmě opouštím vlastní veřejné angažmá a v tomto ohledu je to v mém životě nepochybně velká změna. Činím tak ale po zralé úvaze a v přesvědčení, že možnost pracovat ve vedení PPF je neopakovatelnou šanci," doplnil někdejší politik.

Mlynář nastupuje na pozici, kde bude mít odpovědnost za vytváření strategie komunikace ke státním institucím včetně komunikace s jednotlivými úřady státní správy a samosprávy, oznámila také PPF v oficiální tiskové zprávě.

PPF chce ekologickou zakázku

PPF se mimo jiné uchází o obří státní zakázku na likvidaci starých ekologických škod. Ministerstvo financí ji sice nejprve ze soutěže vyřadilo, ale antimonopolní úřad ji vrátil zpět do hry. Ministerstvo ale vyřadilo konsorcium vedené Kellnerovou firmou před nedávnem opět. Firma se hodlá tomuto postupu bránit.

Mlynář měl jako poradce premiéra velmi blízko k většině klíčových informací o této zakázce.

Nová vládní koalice se dohodla, že obří a kritizovaný tendr nezruší a počká si až na nabídky všech účastníků.

"Vladimír Mlynář bude pro PPF přínosem. Jeho analytické a komunikační schopnosti a znalost veřejné správy i vládní administrativy pomohou skupině přesněji a aktivněji formulovat nové aktivity," řekl spolumajitel PPF a další člen vedení Jiří Šmejc.

Vladimír Mlynář do letošního června pracoval pro předsedu vlády Jana Fischera. Předtím působil jako poradce společnosti Telefonika O2 a v letech 2002 - 2005 byl ministrem informatiky a opakovaně také poslancem.

Býval dobrým novinářem

Do politiky vstoupil v roce 1998 jako člen vlády Josefa Tošovského, poté co opustil dráhu žurnalisty. V devadesátých letech byl Vladimír Mlynář šéfredaktorem týdeníku Respekt a moderátorem diskusních televizních pořadů; je držitelem několika novinářských cen. Před rokem 1989 patřil Vladimír Mlynář k aktivním členům protikomunistické opozice, za což byl tehdejším režimem pronásledován. Vladimír Mlynář je podruhé ženatý, je otcem tří synů.

PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je s 94,25 procenta Petr Kellner. Jiří Šmejc vlastní pět procent, Ladislav Bartoníček půl procenta a Jean-Pascal Duvieusart čtvrt procenta.

Skupina se zaměřuje hlavně na bankovnictví a pojišťovnictví, na investice typu soukromého kapitálu a na investice do nemovitostí.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

před 53 minutami

Britský soud rozdal tresty za smrt 39 Vietnamců, čtveřice mužů dostala až 27 let vězení

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP.

Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpyká 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hnilička požádal o očkování reprezentantů proti covidu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička požádal premiéra Andreje Babiše o zařazení českých reprezentantů do vládní strategie očkování proti koronaviru. Na Twitteru uvedl, že má jít o 6000 osob. Zároveň ujistil, že respektuje priority rizikových skupin. Očkování by ulehčilo reprezentaci na mezinárodních soutěžích nejen sportovcům, kteří se připravují na olympijské hry v Tokiu.

S požadavkem na co nejrychlejší vakcinaci sportovců a dalších členů olympijské výpravy, až to bude v následujících měsících možné, přišel dříve Český olympijský výbor. V pondělí na to reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný. "Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili," řekl na dotaz po jednání vlády.

S profesionálním sportem je spojené časté cestování, které může být bez očkování problematické. Vakcína by rovněž znamenala ochranu před případnou nákazou. Česko se ale stejně jako jiné státy Evropské unie zatím potýká s nedostatkem očkovacích látek. K dispozici v současné době nejsou ani dávky pro všechny lidi z rizikových skupin.

Další zprávy