Mlynář je ve vedení PPF. Kellner ho najal na lobbing

Adam Junek
2. 8. 2010 14:21
Mlynář bude v PPF zodpovědný za spolupráci s veřejným sektorem
Vladimír Mlynář
Vladimír Mlynář | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poradce expremiéra Fischera a bývalý ministr informatiky Vladimír Mlynář bude pracovat pro nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Mlynář se stal od počátku srpna členem vrcholového vedení PPF. V Kellnerově společnosti bude mít na starosti lobbing a spolupráci s veřejným sektorem, v němž se v posledních letech pohyboval.

"Rozhodl jsem se přijmout nabídku Petra Kellnera," oznámil Mlynář na svých internetových stránkách. "Samozřejmě opouštím vlastní veřejné angažmá a v tomto ohledu je to v mém životě nepochybně velká změna. Činím tak ale po zralé úvaze a v přesvědčení, že možnost pracovat ve vedení PPF je neopakovatelnou šanci," doplnil někdejší politik.

Mlynář nastupuje na pozici, kde bude mít odpovědnost za vytváření strategie komunikace ke státním institucím včetně komunikace s jednotlivými úřady státní správy a samosprávy, oznámila také PPF v oficiální tiskové zprávě.

PPF chce ekologickou zakázku

PPF se mimo jiné uchází o obří státní zakázku na likvidaci starých ekologických škod. Ministerstvo financí ji sice nejprve ze soutěže vyřadilo, ale antimonopolní úřad ji vrátil zpět do hry. Ministerstvo ale vyřadilo konsorcium vedené Kellnerovou firmou před nedávnem opět. Firma se hodlá tomuto postupu bránit.

Mlynář měl jako poradce premiéra velmi blízko k většině klíčových informací o této zakázce.

Nová vládní koalice se dohodla, že obří a kritizovaný tendr nezruší a počká si až na nabídky všech účastníků.

"Vladimír Mlynář bude pro PPF přínosem. Jeho analytické a komunikační schopnosti a znalost veřejné správy i vládní administrativy pomohou skupině přesněji a aktivněji formulovat nové aktivity," řekl spolumajitel PPF a další člen vedení Jiří Šmejc.

Vladimír Mlynář do letošního června pracoval pro předsedu vlády Jana Fischera. Předtím působil jako poradce společnosti Telefonika O2 a v letech 2002 - 2005 byl ministrem informatiky a opakovaně také poslancem.

Býval dobrým novinářem

Do politiky vstoupil v roce 1998 jako člen vlády Josefa Tošovského, poté co opustil dráhu žurnalisty. V devadesátých letech byl Vladimír Mlynář šéfredaktorem týdeníku Respekt a moderátorem diskusních televizních pořadů; je držitelem několika novinářských cen. Před rokem 1989 patřil Vladimír Mlynář k aktivním členům protikomunistické opozice, za což byl tehdejším režimem pronásledován. Vladimír Mlynář je podruhé ženatý, je otcem tří synů.

PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je s 94,25 procenta Petr Kellner. Jiří Šmejc vlastní pět procent, Ladislav Bartoníček půl procenta a Jean-Pascal Duvieusart čtvrt procenta.

Skupina se zaměřuje hlavně na bankovnictví a pojišťovnictví, na investice typu soukromého kapitálu a na investice do nemovitostí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy