Kellner se odřízl od Milana Janků i od krachující ECM

Ekonomika Ekonomika
21. 12. 2010 9:38
Skupina PPF převedla své realitní aktivity do stamostatné skupiny, v ní už pro Milana Janků není místo.
PPF teď bude v realitách podnikat samostatně.
PPF teď bude v realitách podnikat samostatně. | Foto: PPF

Praha - Bez podnikatele Milana Janků bude skupina PPF Petra Kellnera dál podnikat na realitním trhu. Spojenectví s mužem, který je největším akcionářem developerské společnosti ECM REI, nevydrželo ani rok.

Jak informovala ČTK, Milan Janků měl ve společném holdingu s PPF celou čtvrtinu, společná realitní firma se původně jmenovala PPF ECM Holding. V listopadu ale PPF oznámila, že všechny své realitní aktivity převede pod PPF Real Estate Holding, která je zcela v majetku PPF Group. ECM se nyní potýká s vysokým zadlužením.

"Skupina PPF se rovněž dohodla s podnikatelem Milanem Janků na ukončení společných aktivit v oblasti nemovitostí. V současné době tedy není PPF Real Estate Holding jakkoli majetkově ani manažersky propojen jak se skupinou ECM, tak s podnikatelem Milanem Janků," řekl ČTK ředitel komunikace PPF Milan Tománek.

Janků pod společný holding s PPF převedl velkou část svých projektů, ECM do něj však nikdy nepatřila.

Kellnerova skupina díky transakci ovládla například 50 procent stavební společnost PSJ a prostřednictvím ní i rozestavěný nákupní komplex v ruské Rjazani.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy