Kellnerova PPF v Rusku jedná o prodeji Home Creditu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
16. 11. 2010 9:41
Zatím není jasné, zda PPF opustí Rusko úplně, nebo si část firmy ponechá.
Foto: PPF

Moskva - Téměř dvě miliardy dolarů nabízí ruské i mezinárodní banky za Kellnerovu ruskou banku Home Credit & HCFB. Ve hře o získání Kellnerova podnikání na trhu spotřebitelských úvěrů v Rusku, Bělorusku a Kazachstánu je také  ruská státní banka VTB.

O nabídce informoval ruský list Vedomosti. Podle webu businessneweurope.eu údajně Kellner čelí tlaku ruských politických špiček a získané peníze - odhadem 36 miliard korun - by se mu navíc hodily na chystanou expanzi v Indii a Indonésii.

PPF informace odmítla komentovat. Mluvčí Milan Tománek připustil, že  několik silných ruských i mezinárodních bank projevilo v poslední době zájem o kapitálový vstup do banky. "Za PPF však mohu prohlásit, že nečelíme žádnému „tlaku Kremlu" při našem podnikání v Rusku," sdělil Aktuálně.cz Tománek.

PPF chce v Rusku zůstat

"Ruský trh je pro nás prioritní a zatím nemáme v úmyslu jej opustit. S výkonností naší investice jsme spokojeni," dodal Tománek.

HCFB za šest měsíců letošního roku zvýšila čistý zisk na 5,1 miliardy rublů (asi 3,2 miliardy Kč), což je téměř stejný výsledek, jakého dosáhla za celý loňský rok. Banka v Rusku disponuje sítí poboček v regionech a může nabízet úvěry ve 36 000 prodejnách na území Ruska.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump odložil kvůli koronaviru summit G7, chce pozvat také Austrálii či Rusko

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom agentura Reuters.

Do skupiny hospodářsky nejvyspělejších států světa G7 patří kromě USA rovněž Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo. Trump, který skupině G7 letos předsedá, tento týden prohlásil, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19 než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. V sobotu ale agentura Reuters napsala, že kvůli přetrvávající hrozbě nákazy koronavirem Trumpovu pozvánku na červen odmítla německá kancléřka Angela Merkelová.

Šéf Bílého domu přitom podotkl, že současný formát skupiny G7 je "velmi zastaralý" a neodráží patřičně dění ve světě. Skupina by podle něj mohla být rozšířena například o Rusko, Austrálii, Jižní Koreu a Indii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy