Kellner se odřízl od Milana Janků i od krachující ECM

Ekonomika Ekonomika
21. 12. 2010 9:38
Skupina PPF převedla své realitní aktivity do stamostatné skupiny, v ní už pro Milana Janků není místo.
PPF teď bude v realitách podnikat samostatně.
PPF teď bude v realitách podnikat samostatně. | Foto: PPF

Praha - Bez podnikatele Milana Janků bude skupina PPF Petra Kellnera dál podnikat na realitním trhu. Spojenectví s mužem, který je největším akcionářem developerské společnosti ECM REI, nevydrželo ani rok.

Jak informovala ČTK, Milan Janků měl ve společném holdingu s PPF celou čtvrtinu, společná realitní firma se původně jmenovala PPF ECM Holding. V listopadu ale PPF oznámila, že všechny své realitní aktivity převede pod PPF Real Estate Holding, která je zcela v majetku PPF Group. ECM se nyní potýká s vysokým zadlužením.

"Skupina PPF se rovněž dohodla s podnikatelem Milanem Janků na ukončení společných aktivit v oblasti nemovitostí. V současné době tedy není PPF Real Estate Holding jakkoli majetkově ani manažersky propojen jak se skupinou ECM, tak s podnikatelem Milanem Janků," řekl ČTK ředitel komunikace PPF Milan Tománek.

Janků pod společný holding s PPF převedl velkou část svých projektů, ECM do něj však nikdy nepatřila.

Kellnerova skupina díky transakci ovládla například 50 procent stavební společnost PSJ a prostřednictvím ní i rozestavěný nákupní komplex v ruské Rjazani.


 

Právě se děje

před 11 minutami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy