Inspekce uzavřela Penny Market v Plzni kvůli hlodavcům

ČTK ČTK
12. 3. 2014 21:05
Myší exkrementy byly na prodejní ploše.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Penny Market

Plzeň/Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela ve středu prodejnu Penny Market v Plzni na ulici Edvarda Beneše. Při kontrole zjistila stopy po hlodavcích, sdělil ČTK mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Podle něj byly myší exkrementy na prodejní ploše.

"Nezvládnutí redukce škůdců v potravinářských provozech je hrubým porušením hygienických předpisů. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem nemohl prodejce zaručit bezpečnost potravin uváděných do oběhu, a proto jsme nařídili prodejnu zavřít," uvedl Kopřiva.

Inspekce zároveň prodejci uložila, aby zajistil deratizaci a sanitaci prodejní plochy i zázemí a zabezpečil provozovnu před průnikem škůdců. "Až do splnění uložených opatření, což inspekce prověří opakovanou kontrolou, zůstane prodejna uzavřená," sdělil Kopřiva.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy