Myší trus a ohlodané potraviny. Tak vypadal Penny v Hradci

ČTK ČTK
7. 3. 2014 18:20
Inspekce kvůli velkému výskytu myší supermarket v Hradci Králové zavřela.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: SZPI

Hradec Králové - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v pátek uzavřela Penny Market v ulici Akademika Bedrny v Hradci Králové kvůli velkému výskytu myší.

Na místě byl myší trus a ohlodané potraviny,sdělil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle kontrolorů měl obchod problémy s hlodavci opakovaně.

"Při dnešní kontrole inspekce zjistila množství stop přítomnosti škůdců, zejména myší trus a několik balení mouky poškozených myším požerem," sdělil výsledky prověrky Kopřiva.

Ve stejné prodejně již myši byly

Stopy škůdců našla inspekce ve stejné prodejně už 26. února, ale v menším rozsahu. Jenže obchod ani více než týden poté, co SZPI nařídila deratizaci problém s myšmi nezvládl, stop po hlodavcích dokonce naopak přibylo.

"Přítomnost hlodavců v prodejně potravin i zázemí je závažným porušením hygienických předpisů," uvedl mluvčí inspekce. Hradecký Penny Market tak nesplňoval podmínky pro zachování zdravotní nezávadnosti potravin, a proto musel být okamžitě uzavřen.

Prodejnu podle Kopřivy může firma znovu otevřít teprve, až bude vyloučeno, že by potraviny mohli znečistit hlodavci. "S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce," doplnil.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy